Чиновник ДСНС отримує подарунки на мільйони від підконтрольного бізнесу - журналістське розслідування

0 коментувати
У дворі будинку Щербаченка журналісти помітили білий Range Rover, якого немає в декларації
Фото: Наші гроші

У дворі будинку Щербаченка журналісти помітили білий Range Rover, якого немає в декларації

Керівник департаменту держнагляду з пожежної безпеки Олександр Щербаченко у 2013 році отримав у подарунок квартиру площею 260 квадратних метрів на Печерську, вартість якої близько 26 млн грн

Водночас офіційно зареєстрованого бізнесу у Щербаченка немає, чиновник займається питанням функціонування системи пожежного спостерігання, а саме системи передачі сигналу про надзвичайну ситуацію, з'ясували журналісти Наших грошей.


Будинок, у якому Щербаченку подарували квартиру

Будинок, у якому Щербаченку подарували квартиру


Як сказано в сюжеті, зараз в Україні тривожні сповіщення про виникнення пожежі передаються через приватні компанії. В одній з таких компаній Дозор ЛТД, власником якої є Олег Кукало, була оформлена дружина Олександра Щербаченка Наталія Щербаченко. Власних компаній з пожежного спостереження Наталія Щербаченко не має.Згідно з інформацією з декларації чиновника, Наталія Щербаченко у 2014 році заробила 737 тис. грн.

Їй також належить ще одна квартира, площею 39 кв.м та будинок, площею 350 кв.м.

Олександру Щербаченку належить автомобіль Audi q7, а його дружині - BMW  X1, 2012 р.в.

Однак, приїхавши до будинку Щербаченка, журналісти помітили у його дворі білий Range Rover, якого немає в його декларації. Номер цього автомобіля (АА2223КА) донедавна належав автомобілю Mercedes-Benz GL 550 Олега Кукала.

Він є співзасновником декількох компаній Дозор, Дозор сервіс, Септик ЛТД, які займаються пожежним спостереженням, а також донедавна керував компанією Дозор ЛТД, у якій оформлена Наталія Щербаченко.

Журналісти також зафіксували біля будинку Щербаченка автомобіль, зареєстрований на матір Олега Кукала, який забрав дочку чиновника ДСНС.

Зазначається також, що говорити з журналістами чиновник та його сім'я не захотіли.

10 березня в приміщенні ДСНС відбулось обговорення питання  організації пожежного спостерігання, на якому Щербаченко відверто встав на бік приватних компаній всупереч позиції своїх колег.

Хоча зараз цим займаються приватні компанії, структурні підрозділи управлінь ДСНС мають право надавати платні послуги і приймати сигнали.

Приватні компанії, що надають ці послуги, мали б реєструватись у Єдиній базі данних ДСНС, яку веде державний центр ЦГБ 112. Однак більшість із них ігнорують цю вимогу.

Серед них журналісти називають ПП Явір-2000, ПП Пожежне спостереження, а також Дозор і Дозор Сервіс, пов'язані з Олександром Щербаченком.

У відповідь на заяву ДП 112 - Державна регуляторна служба розмістила на офіційному сайті оголошення: “Пультові організації з пожежного спостерігання не зобов’язані укладати договори з Центром громадської безпеки 112. Згідно з ним, реєструватися у базі даних ЦГБ не потрбно, оскільки накази ДСНС, у яких прописана ця вимога, скасовані. Однак журналісти зазначають, що ця вимога залишилась у правилах пожежного спостерігання і насправді не скасована.

В цих самих правилах прописано, що саме ДСНС має визначити структуру, яка буде вести єдину базу даних. У статуті ЦГБ 112 зазначено, що саме він є тією центральною системою, яка має реєструвати ПО.

Журналісти також зазначили, що наступного дня після виходу їхнього сюжету в ефір директора ЦГБ 112 звільнили.

Нагадаємо, 29 січня повідомлялося, що дружина голови Департаменту боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України Віталія Глуховері, який раніше очолював МВС Дніпропетровської області, придбала новий Toyota Land Cruiser, ціна якого перевищує доходи сім'ї у 15 разів.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: