Булінг – загадка для дослідників. Чому самої уваги до проблеми замало

7 серпня 2018, 17:14
1234
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

20% дітей, які здійснюють булінг, просто не розуміють, що роблять

Інформаційну кампанію Стоп булінг для дітей та їхніх батьків розпочало Міністерство юстиції. Кампанія проводиться в межах проекту Я маю право. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Із булінгом так чи інакше стикаються близько 70% дітей. Ця проблема для України не нова, зазначила заступник міністра юстиції Іванна Смачило. Завдання кампанії, за її словами, надати інформацію дітям, як себе поводити у разі цькування, а також пояснити батькам та педагогам, як правильно реагувати на випадки булінгу.

Зламали життя за шість хвилин. Буллінг в українських школах набув розмаху епідемії

Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками, додала вона. Рекомендації для батьків та вчителів щодо булінгу, за її словами, будуть розповсюджуватися Міністерством юстиції.

“Зазвичай, діти, які потерпають від булінгу, є закритими психологічно. Вони якщо й діляться цим, то тільки з батьками. Батьки повинні звертати увагу на дитину, якщо вона боїться йти до школи, у неї немає друзів, має брудні речі, або дитина сама собі наносить ушкодження”, - розповіла Смачило.

Як зазначила Смачило, і дитина, і дорослий зможуть зателефонувати до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги та отримати там поради і правовий захист Проект здійснюється за підтримки фонду Відродження та сприяння Національної поліції.

В рамках кампанії було розроблено інформаційні матеріали. З них можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком цього.

Булінг в Україні

Протягом 2017 років 7 дітей із 10 стикалися із булінгом - були жертвою або свідком. Трохи менше половини постраждали від цькування ні з ким не поділилися проблемою та ні до кого не звернулися.

Близько трьох дітей із 10 розповіли про проблему другові, брату чи сестрі. Із тих, хто мовчить, четверо із десяти соромляться про це говорити. А двоє з 10 вважають цькування нормальним явищем. Такі дані Unicef Україна наводить Міністерство юстицій.

Існує економічний та сексуальний булінг 

За даними всесвітньої організації охорони здоров'я, у 2016 році Україна займала 9 місце серед 42 досліджуваних країн за відсотком жертв булінгу серед 15-річних. Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг.

Також є економічний булінг та сексуальний. Як наслідок, із поширенням ролі комунікаційних технологій, телефонного зв'язку, інтернету та соціальних мереж з'явився новий вид цькування - кібербулінг. Булінг - це форма не найкращих взаємин між людьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

Булінг потребує дослідження

Близько 20% дітей, які здійснюють булінг, просто не розуміють, що роблять, зазначив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко. Часто вони вважають, що просто жартують. Але головна проблема, яка дає булінгу розвиватися, за його словами, є те, що діти не розповідають про свої проблеми батькам. Навіть просто налагодження стосунків між батьками та дітьми змінить обсяги проблеми, додав він.

“Випливають ті випадки, які мають суспільний резонанс. Дівчата побилися в Одесі, наприклад. Булінг насправді прихований. А ця вершина айсбергу не зрозуміла не лише вчителям, а й дослідникам”, - зазначив Петренко.

Булінг - це не просто поодинокі розбірки у школі

Наприкінці липня в Одесі 15-річну дівчину жорстко побили однолітки. Причиною конфлікту між дівчатами став хлопець, який раніше зустрічався з однією із нападниць, а згодом почав залицятися до постраждалої.

Минулого року у Чернігові підлітки побили 15-річну дівчину. Обидва відео цих бійок, що потрапили в мережу, набули резонансу. У Мін'юсті усім потерпілим в результаті булінгу та їхнім родинам пообіцяли надати правовий захист та консультацію.

Булінг сприймається суспільством не як проблема, з якою треба боротися, а як поодинокі розбірки у школі, зазначила керівник проекту Стоп шкільний терор Юлія Чудновець. За її словами, суспільство часто вдає, що не бачить цієї проблеми. По-друге, і діти, яких цькують, і батьки, і вчителі мають знати, як себе поводити, додала вона.

В Україні стартував проект Міністерства освіти Безпечна школа. Завданням проекту є спроба захистити дітей від шкільного та кібербулінгу.

Головне

Геополітика

Вчора, 21:35

article_img
Ізраїль і Чад відновлять дипломатичні відносини через 47 років після розриву
Економіка

Вчора, 13:15

article_img
Інфраструктурний підйом. В Україні рекордними обсягами будують дороги, аеропорти, мости
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Забой. Життя та смерть донбаського журналу українською, який знищили більшовики

Вибір редакції

Події

Вчора, 07:05

article_img
Добре ім'я. Найпопулярніші імена новонароджених в Україні та світі
Країни

Вчора, 11:31

article_img
Золоті слова. Жителі неангломовних країн масово вивчають головну міжнародну мову
Події

Вчора, 17:45

article_img
Наші люди. Діаспора стала двигуном українського лобі в США та збирає мільйони доларів для батьківщини

ТОП 3

Події

19 січня, 11:13

article_img
Стало відомо, який вигляд матиме грандіозна розв'язка на Шулявському шляхопроводі
6307
Події

Вчора, 07:05

article_img
Добре ім'я. Найпопулярніші імена новонароджених в Україні та світі
6145
Події

Вчора, 10:29

article_img
Автобан Гданськ-Одеса: всі подробиці про найдорожчий будівельний проект країни
4818