13 листопада 2018, вівторок

Булінг – загадка для дослідників. Чому самої уваги до проблеми замало

0 коментувати
20% дітей, які здійснюють булінг, просто не розуміють, що роблять

20% дітей, які здійснюють булінг, просто не розуміють, що роблять

Інформаційну кампанію Стоп булінг для дітей та їхніх батьків розпочало Міністерство юстиції. Кампанія проводиться в межах проекту Я маю право. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Як запобігають булінгу

Із булінгом так чи інакше стикаються близько 70% дітей. Ця проблема для України не нова, зазначила заступник міністра юстиції Іванна Смачило. Завдання кампанії, за її словами, надати інформацію дітям, як себе поводити у разі цькування, а також пояснити батькам та педагогам, як правильно реагувати на випадки булінгу.

Дивіться також

Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками, додала вона. Рекомендації для батьків та вчителів щодо булінгу, за її словами, будуть розповсюджуватися Міністерством юстиції.

“Зазвичай, діти, які потерпають від булінгу, є закритими психологічно. Вони якщо й діляться цим, то тільки з батьками. Батьки повинні звертати увагу на дитину, якщо вона боїться йти до школи, у неї немає друзів, має брудні речі, або дитина сама собі наносить ушкодження”, - розповіла Смачило.

Як зазначила Смачило, і дитина, і дорослий зможуть зателефонувати до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги та отримати там поради і правовий захист Проект здійснюється за підтримки фонду Відродження та сприяння Національної поліції.

В рамках кампанії було розроблено інформаційні матеріали. З них можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком цього.

Булінг в Україні

Протягом 2017 років 7 дітей із 10 стикалися із булінгом - були жертвою або свідком. Трохи менше половини постраждали від цькування ні з ким не поділилися проблемою та ні до кого не звернулися.

Близько трьох дітей із 10 розповіли про проблему другові, брату чи сестрі. Із тих, хто мовчить, четверо із десяти соромляться про це говорити. А двоє з 10 вважають цькування нормальним явищем. Такі дані Unicef Україна наводить Міністерство юстицій.

Існує економічний та сексуальний булінг 

За даними всесвітньої організації охорони здоров'я, у 2016 році Україна займала 9 місце серед 42 досліджуваних країн за відсотком жертв булінгу серед 15-річних. Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг.

Також є економічний булінг та сексуальний. Як наслідок, із поширенням ролі комунікаційних технологій, телефонного зв'язку, інтернету та соціальних мереж з'явився новий вид цькування - кібербулінг. Булінг - це форма не найкращих взаємин між людьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

Булінг потребує дослідження

Близько 20% дітей, які здійснюють булінг, просто не розуміють, що роблять, зазначив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко. Часто вони вважають, що просто жартують. Але головна проблема, яка дає булінгу розвиватися, за його словами, є те, що діти не розповідають про свої проблеми батькам. Навіть просто налагодження стосунків між батьками та дітьми змінить обсяги проблеми, додав він.

“Випливають ті випадки, які мають суспільний резонанс. Дівчата побилися в Одесі, наприклад. Булінг насправді прихований. А ця вершина айсбергу не зрозуміла не лише вчителям, а й дослідникам”, - зазначив Петренко.

Булінг - це не просто поодинокі розбірки у школі

Наприкінці липня в Одесі 15-річну дівчину жорстко побили однолітки. Причиною конфлікту між дівчатами став хлопець, який раніше зустрічався з однією із нападниць, а згодом почав залицятися до постраждалої.

Минулого року у Чернігові підлітки побили 15-річну дівчину. Обидва відео цих бійок, що потрапили в мережу, набули резонансу. У Мін'юсті усім потерпілим в результаті булінгу та їхнім родинам пообіцяли надати правовий захист та консультацію.

Булінг сприймається суспільством не як проблема, з якою треба боротися, а як поодинокі розбірки у школі, зазначила керівник проекту Стоп шкільний терор Юлія Чудновець. За її словами, суспільство часто вдає, що не бачить цієї проблеми. По-друге, і діти, яких цькують, і батьки, і вчителі мають знати, як себе поводити, додала вона.

В Україні стартував проект Міністерства освіти Безпечна школа. Завданням проекту є спроба захистити дітей від шкільного та кібербулінгу.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: