Авіакатастрофа в Броварах. Перші результати розслідування можемо отримати найближчим часом — представник Зеленського у Раді

18 січня гелікоптер ДСНС із керівництвом МВС на борту впав біля дитячого садка і житлового багатоповерхового будинку в Броварах (Фото:REUTERS/Valentyn Ogirenko)
Перші результати розслідування катастрофи гелікоптера в Броварах Київської області можуть з’явитися наприкінці наступного тижня. Зараз триває розслідування.
Про це заявив представник президента у Верховній Раді, член парламентського комітету з питань національної безпеки Федір Веніславський в етері телемарафону в суботу, 21 січня.
«Ще йде розслідування. Розглядаються за версією СБУ кілька головних факторів, тому ще зарано говорити про причини. Я думаю, що найближчим часом, можливо, навіть днями, ми отримаємо більш-менш зрозумілу картину того, що відбулось», — сказав він.
На уточнювальне запитання, чи можна розраховувати на кінець наступного тижня, Веніславський відповів: «Сподіваюсь».
21 січня у Києві попрощалися з керівниками Міністерства внутрішніх справ, які загинули в авіакатастрофі у Броварах.
Катастрофа вертольота в Броварах: що відомо
- Гелікоптер ДСНС із керівництвом МВС на борту зазнав аварії в житловому кварталі Броварів Київської області вранці 18 січня. Він впав біля дитячого садка і житлового багатоповерхового будинку.
- Пошуково-рятувальні роботи закінчено, відомо про 14 загиблих, серед яких одна дитина. 25 людей постраждали, зокрема 11 дітей.
- Загинули всі десять людей, які перебували в гелікоптері (раніше повідомлялося про дев’ятьох): шість членів оперативної групи МВС, у тому числі міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його заступник Євгеній Єнін і держсекретар відомства Юрій Лубкович, а також троє членів екіпажу.
- Вони летіли у відрядження в одну з «гарячих точок» на Харківщині.
- Причини катастрофи поки не відомі. СБУ розглядає три версії: порушення правил польоту, технічна несправність вертольота, навмисні дії зі знищення транспортного засобу.
- У ДСНС повідомили, що розбився переданий Францією вертоліт ЄС-225 Super Puma (бортовий номер 54), який часто використовується для транспортування особового складу в місця надзвичайних ситуацій. Екіпаж був підготовлений до виконання завдань у складних умовах, мав необхідну кількість годин нальотів саме на гелікоптері цієї моделі, наголосили у відомстві.