Більшість українців ніколи не були в країнах ЄС і очікують запровадження безвізового режиму - опитування

1 коментувати
Майже 39% українців готові відвідати

Майже 39% українців готові відвідати "безвізовий" ЄС вже наступного року

57% українців назвали важливим запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським союзом

Про це йдеться в результатах соціологічного дослідження, проведеного Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Так, 22,9% респондентів визнали запровадження безвізового режиму з ЄС "дуже важливим", 33,7% - "загалом важливим". Протилежної точки зору дотримуються 37% опитаних, які визнали цей процес "маловажливим" (19%) та "не важливим зовсім" (17%).


Фото: dif.org.ua

Фото: dif.org.ua


За даними соціологів, найбільше запровадження безвізового режиму очікують жителі західних та центральних областей України (80% та 64% відповідно). Натомість громадська думка з цього питання на півдні розділилася майже порівну: 44% наголошують на важливості скасування віз, а для 47% це питання не має значення. На сході  і Донбасі важливим безвізовий режим вважають по 39% місцевих жителів, а більшість в обох цих регіонах  (55–56%) не вважає, що скасування візового режиму є значущим.

Більшість опитаних (73%) зазначили, що ніколи не були в країнах ЄС, а також у США та Канаді. За словами 65% респондентів, здійснити поїздки у ці країни їм завадила відсутність фінансової можливості. Водночас майже 6% наголосили, що перепоною для них стали складнощі з отриманням візи, 1% не дали візу.

Разом з тим, якщо б з наступного року між Україною та ЄС запровадили безвізовий режим, до країн Шенгенської зони готові були б поїхати 38,5% респондентів. Понад 45% зізналися, що не скористалися б цим шансом. При цьому респонденти наголосили, що відправилися б до країн ЄС, як туристи (51%), задля працевлаштування (24%), навідати родичів та друзів (13%), по роботі (11%), а також задля лікування, навчання та стажування (по 7%).

"Якщо у 2016 р.  буде запроваджено безвізовий режим з ЄС, то заявлена готовність скористатися ним і поїхати до країн Шенгенської зони  коливається від  18% серед жителів Донбасу до 45% мешканців Заходу", - додають соціологи.

Дослідження проведено в період з 14 по 22 листопада 2015 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2009 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки - 2,3%. Опитування проведено за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Нагадаємо, 23 лютого Глава МЗС Франції пов'язав перспективу безвізового режиму для українців з успіхами в боротьбі з корупцією.

НВ


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: