Понад 50%. Соцопитування показало, скільки українців розмовляють рідною мовою в повсякденному житті

1 коментувати
У Києві вперше людей, які вдома розмовляють виключно українською мовою, стало більше, ніж тих, хто спілкується виключно російською
Фото: pixabay

У Києві вперше людей, які вдома розмовляють виключно українською мовою, стало більше, ніж тих, хто спілкується виключно російською

Як основну мову повсякденного спілкування українську використовують 50,5% населення України. Про це говорять дані великого соцопитування, спільно проведеного провідними соціологічними центрами країни (КМІС, Рейтинг, СОЦИС, а також Центр імені Разумкова)

Про результати соцопитування повідомляє Дзеркало тижня.

Всім респондентам ставили запитання про те, якою мовою вони спілкуються вдома.

Згідно з результатами дослідження, найбільше українців, які говорять переважно українською мовою, проживає на заході (97,2%) і південному заході (91,6%) країни.

Російська мова як основна у повсякденному спілкуванні використовується 24% опитаних. Стільки ж (24% респондентів) відповіли, що говорять і українською, і російською мовами.

"Результати опитування свідчать, що слідом за значним збільшенням декларацій про українську національну ідентичність аналогічних змін у мовній практиці не відбулося. Люди, з цієї точки зору, консервативні і не схильні до зміни загальноприйнятої практики. Зате симптоматична ситуація в Києві, де вперше людей, які вдома розмовляють виключно українською мовою, стало більше, ніж тих, хто спілкується виключно російською ", - йдеться в статті.

Соціологічне опитування було проведено чотирма найбільшими соціологічними центрами України в березні нинішнього року. У ньому взяли участь 14 тисяч респондентів, по 500 в кожній області, а в Києві, Харківській та Одеській областях - по 1 тисячі.

Області, крім названих, були об'єднані у великі регіони, щоб знизити похибку опитування. Результати дослідження дозволили створити карту суспільних настроїв української спільноти з таких питань, як національна ідентичність, мовна проблема, конфесійна приналежність, ставлення до ЄС і НАТО і т. П.

Раніше опитування показало, що понад 60% українців не ходять до лікарів.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: