Безвідповідальність, недбалість, безсоромність. Як критикують Євросоюз за зволікання з безвізом

1 коментувати
Євросоюз зволікає з безвізом для України

Євросоюз зволікає з безвізом для України

Європейський Союз відкладає скасування віз для України в довгий ящик, і це зустрічає гостру реакцію як в Україні, так і в Європі

24 листопада в Брюсселі відбувся 18-й саміт Україна - ЄС. Тоді Євросоюз не ухвалив офіційного рішення про скасування віз для українців - прозвучали лише оптимістичні заяви. Потім пішла гостра критика такого зволікання.

Безвідповідальність

Депутат Європейського парламенту, член Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Ребекка Хармс:

Відкладання вирішення цього питання залежало від ЄС, тут питання їм треба задавати.

На мою думку, їх ставленя, їх політика в цьому питанні була дуже ризикованою. Я би сказала, навіть, безвідповідальною і дуже дивною. Це стосується останнього речення у вашому питанні, що, може, не треба встановлювати якісь дати. Це дійсно було безвідповідально.

На мою думку, це навіть відсутність стратегії, тому що починаються якісь переговори, потім процес запускається знову, потім відкладається, а потім приходять до якогось перехрестя і починаються рухи в іншому напрямку. Тобто тут немає надійності в діях ЄС, так не має і не може бути. Зараз і Україна в такій ситуації, і ЄС, коли ми повинні покладатися один на одного. А такі відносини абсолютно ненадійні, і це недоречно. Треба демонструвати прихильність переговорам, показати, що через них можна досягти певного результату, що всі обіцянки виконуються.

Недбалість

Євродепутат від Польщі Яцек Саріуш-Вольський:

Зволікання зі скасуванням віз українцям і грузинам - це ще одна демонстрація недбалої європейської зовнішньої політики.

На Україну ненадання обіцяного безвізового режиму надає поганий вплив і відбиває бажання... Вони (Україна.) кажуть: ми виконали всі критерії, але нічого з обіцяного не отримали. Російська пропаганда, зі свого боку, підкреслює: ЄС не виконує обіцянок, тому йдіть до нас, бо ми - ваші надійні партнери.

Безсоромність

Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко:

3 роки тому ЄС, усвідомлюючи для себе всі ризики повного переходу України під російський протекторат, умовляв Януковича підписати Угоду (про Асоціацію Україна - ЄС). Незважаючи на наявність політв'язнів, незважаючи на повну відсутність реформ і брежнєвський застій, незважаючи мегакорупцію, незважаючи повне придушення ЗМІ і опозиції. Вони готові були підписати Угоду у Вільнюсі та водили хороводи навколо зрадника і покидька. Тоді ЄС лякало одне: розширення присутності РФ на пострадянському просторі, втрата України.

Сьогодні, після тисяч жертв, коли Україна залишається останнім форпостом експансії тоталітарного російського режиму, коли українці щодня демонструють прихильність європейським принципам і залишаються найбільшими європейцями на континенті, ЄС безсоромно гальмує безвіз і повну ратифікацію Угоди. Що сталося з самим Європейським Союзом? Чи усвідомлюють у Брюсселі, Парижі, Берліні та інших столицях всі ризики від втрати українцями довіри до ЄС? Ці питання я не втомлююся повторювати всім своїм європейським візаві. Ці питання їм не подобаються... Як і не подобаються німцям і французам нагадування їх позиції в 2008 році, коли було заблоковане підписання ПДЧ Україна - НАТО. Потім була війна: Грузія, Україна стали жертвами російської агресії. Це була історична помилка, яка обернулася тисячами жертв, блокування ПДЧ розв'язало руки РФ, адже дало їй "підтвердження", що пострадянські країни - це зона впливу РФ. Ми не хочемо бути зоною впливу. Ми маємо право самі визначати свою зовнішню політику.

Сьогодні від Франції та Німеччини, від їхньої позиції залежить не тільки безвиз, але і те, чи будуть українці довіряти ЄС. І великі європейські країни, я впевнена, не мають права на історичну помилку.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: