Автокефалія для Української церкви: стала відома дата Об'єднавчого собору

5 грудня, 09:56
1412
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Об'єднавчий собор відбудеться 15 грудня

Президент України Петро Порошенко повідомив, що Об'єднавчий собор, який має проголосити створення автокефальної Української православної церкви, відбудеться 15 грудня.

Про це голова держави написав у Twitter.

За словами Порошенка, Собор, який затвердить статут Української церкви та обере предстоятеля, відбудеться у Святій Софії.

Він додав, що Вселенський патріарх Варфоломій поінформував, що підписав відповідні листи із запрошеннями ієрархам УПЦ Київського патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ Московського патріархату взяти участь у цьому Соборі.

Нагадаємо, Священний Синод Вселенського патріархату в Стамбулі остаточно затвердив томос для надання автокефалії УПЦ.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив історичне рішення про скасування акту про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії, створення в Києві ставропігії та визнання канонічними предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ, що є важливою віхою на шляху надання автокефалії Українській церкві.

15 жовтня Синод Російської православної церкви прийняв рішення відмовитися від євхаристійного спілкування з Константинополем. Тепер за молитву в "заборонених" храмах Константинопольського патріархату священнослужителів РПЦ чекає покарання, а віруючі будуть зобов'язані покаятися в цьому гріху на сповіді.

Константинопольський патріархат не буде розривати відносини з РПЦ і продовжить поминати Московського патріарха в порядку, встановленому в диптиху.

Ігор Козловський про надання томосу, об'єднання церков і тиск Росії

Головне

Україна/Події

Сьогодні, 09:18

article_img
"Іудо, тебе чекає гілляка": митрополит Симеон розповів про погрози з боку представників УПЦ МП

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися