Борт нового покоління. ДП Антонов представило модифікований Ан-178 — перший за 30 років літак для української армії

28 грудня 2021, 16:51
Літак Ан-178−100Р (Фото:ukroboronprom.com.ua)

Літак Ан-178−100Р (Фото:ukroboronprom.com.ua)

Держпідприємство Антонов 28 грудня показало перший військово-транспортний літак Ан-178-100Р, призначений для льотних сертифікаційних випробувань. Про це повідомляє пресслужба Укроборонпрому.

Ан-178-100Р створено на базі сучасних інформаційних технологій та оснащено «сотнями електронних обчислювачів, які дозволяють інтегрувати всі системи і датчики літака, автоматизувати контроль їхньої працездатності та оптимізувати управління», розповіли в держконцерні.

Відео дня

Літак можна використовувати для перевезення особового складу, доставки озброєння та легкої військової техніки, перевезення вантажів. У конструкцію внесли зміни, щоб забезпечувати десантування людей і вантажів, а також виконання інших завдань Міністерства оборони. У програмі створення Ан-178-100Р беруть участь понад 30 українських підприємств, також в оснащенні взяли участь постачальники з країн Європи, США та Канади. Українські Антонов, Екран, ФЕД та ХАКБ розробили та впровадили сучасну систему електронного управління літаком і систему управління механізацією крила.

antonov.com
Фото: antonov.com
ukroboronprom.com.ua
Фото: ukroboronprom.com.ua
ukroboronprom.com.ua
Фото: ukroboronprom.com.ua
antonov.com
Фото: antonov.com
antonov.com
Фото: antonov.com
ukroboronprom.com.ua
Фото: ukroboronprom.com.ua
antonov.com
Фото: antonov.com

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що, на його думку, таких Ан-178-100Р буде не три, як передбачає контракт для ЗСУ, а більше.

Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук зазначив, що для літака необхідно підготувати льотний склад і фахівців інженерно-авіаційної служби.

«Повітряні Сили довгих тридцять років чекали на перший борт для українського війська. І приємно, що це буде літак українського виробництва Ан-178!» — наголосив він.

ДП Антонов отримало держзамовлення на будівництво трьох літаків наприкінці грудня 2020 року. На підприємстві заявили, що вже повністю завершено будівництво планера першого з трьох замовлених літаків, складено фюзеляж, крило, хвостове оперення другого Ан-178-100Р, почалося складання його планера.

Президент Володимир Зеленський говорив, що це перше державне замовлення на будівництво нових військових літаків за часи незалежності.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X