Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Альтернативи немає. Митрополит УПЦ МП підтримав надання Україні автокефалії

10 травня, 22:57
1769
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Митрополит Олександр Драбинко підтримав об'єднання всіх православних церков України

Фото: Oleksandr Drabinko via Facebook

Митрополит Української православної церкви Московського патріархату Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко публічно підтримав надання автокефалії української церкви.

"Незалежно від результатів рішення Вселенського Патріарха я хочу сьогодні публічно підтримати ідею автокефалії Української Церкви", - написав він у своєму блозі для видання Лівий берег 8 травня.

Він наголосив, що підтримує незалежність Православної церкви в Україні свідомо, "добре розуміючи всі ризики, які накликає ця позиція".

"Справа в тому, що, проаналізувавши майже столітню історію боротьби українських православних християн за автокефалію, я зрозумів: альтернативи канонічній самостійності нашої Церкви просто не існує", - підсумував митрополит Драбинко.

17 квітня президент ПетроПорошенко звернувся до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з офіційним зверненням про створення в Україні єдиної і незалежної Православної церкви шляхом надання автокефалії.

УПЦ Київського патріархату підтримала звернення до Вселенського патріарха щодо створення незалежної Православної церкви, а також Українська автокефальна православна церква.

Прикметно, що офіційно УПЦ МП двічі виступила з критикою цієї ініціативи, згодом назвавши це "перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи".

22 квітня Вселенський Патріархат розглянув звернення від ієрархів українських православних церков і влади України і почав розгляд питання про надання українській церкві томосу про автокефалію.


З початку 90-х в Україні існує відразу кілька юрисдикцій, які називають себе православними помісними і автокефальними церквами.

Канонічний статус мають Українська православна церква Московського патріархату і Бессарабська митрополія Румунської православної церкви. Українська православна церква Київського патріархату - канонічно невизнана.

Крім того, в Україні також існує невизнана Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).

Головне

Україна/Події

Сьогодні, 15:53

article_img
В УПЦ КП назвали дату отримання томосу майбутнім очільником Української православної церкви

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися