Активісти проаналізували кандидатів на посади членів Нацагентства по запобіганню корупції - інфографіка

0 коментувати
Експерти простежили за досвідом і діяльністю кандидатів у НАЗК
Фото: Flickr via NBU

Експерти простежили за досвідом і діяльністю кандидатів у НАЗК

30 січня конкурсна комісія з обрання членів Національного агентства з питань запобігання корупції відібрала 40 кандидатів на посади у відомстві серед 109 бажаючих

Як повідомили в прес-службі Transparency International Україна, двоє з них повинні стати членами НАЗК. Вони ж отримають повноваження перевіряти декларації і стиль життя українських посадовців, а також будуть протидіяти конфлікту інтересів і контролювати фінанси політичних партій.

Експерти громадської організації "ТОМ 14" в партнерстві з Transparency International Україна та активістами Реанімаційного пакету реформ проаналізували відібраних кандидатів. Їх перевіряли за такими параметрами: партійна приналежність, медіа-репутація і релевантний досвід. При перевірці відомостей про кандидатів використовувалися дані, оприлюднені Кабінетом Міністрів і загальнодоступні джерела.

За результатами експертної перевірки, тільки п'ять з 40 кандидатів у члени НАЗК мають підтверджений практичний досвід боротьби з корупцією. Ці люди мали посади, які безпосередньо пов'язані із запобіганням корупції.

У семи кандидатів такий досвід чи будь-який суміжний відсутній взагалі. Інші кандидати протидіяли корупції опосередковано.


11_204


Крім того, десять кандидатів зі списку є членами політичних партій, ще десять у певний період життя були помічниками народних депутатів.

"І, хоча закон не має чіткого застереження щодо партійної належності членів НАЗК, на думку громадських активістів, інформація про тривале перебування в лавах партій ймовірних контролерів партійних кас повинна бути відкритою", - уточнили в TI.

Також аналіз кандидатів показав, що дев'ять із них мають від 10 років досвіду роботи в правоохоронних органах. Переважно, в системі органів прокуратури, органів внутрішніх справ, фіскальної чи пенітенціарної служби.

Раніше активісти звинуватили уряд прем'єр-міністра Арсенія Яценюка у провалі запуску Нацагентства протидії корупції


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: