Активісти й адвокати спростували інформацію про невизнання Гаагою вбивств на Майдані злочином проти людяності

2 коментувати
Гаазі не вистачає доказів системного та масштабного характеру переслідування учасників Євромайдану
Фото: Наталия Кравчук / НВ

Гаазі не вистачає доказів системного та масштабного характеру переслідування учасників Євромайдану

Поширена минулого тижня в українських засобах масової інформації інформація щодо "ухвалення" Міжнародним кримінальним судом в Гаазі рішення про те, що злочини під час масових протестів в Україні в період листопада 2013 - лютого 2014 років, не є злочинами проти людяності, не відповідає дійсності та є помилковим тлумаченням інформації МКС, заявили Євромайдан SOS та Адвокатська дорадча група

"12 листопада 2015 був опублікований регулярний звіт офісу прокурора Міжнародного кримінального суду про діяльність на стадії попереднього розслідування (Report on Preliminary Examination Activities) по всім справам, які проходять перевірку на відповідність вимогам Римського Статуту. Звіт стосується попереднього розслідування справ по  Іраку, Палестині, Україні, Колумбії, Гондурасу, Грузії та іншим", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що такий звіт МКС публікує щорічно і він лише відображає поточний стан і стадію попереднього розслідування, що пов'язано з інформацією, яку подають до суду офіційні представники країн і представники громадянського суспільства.

У звіті суд Гааги прямо вказав на брак доказів системності та масштабності нападу на мирне населення в Україні, як однієї зі складових кваліфікації злочинів проти людяності.

"В даному випадку поточна позиція офісу прокурора МКС зумовлена, в першу чергу, відсутністю достатнього обсягу доказової інформації про широкомасштабність та систематичність злочинів проти людяності, що були вчинені під час Євромайдану. Дані докази не були в повному обсязі надані суду в Гаазі, що свідчить в першу чергу про недостатню роботу офіційних представників країни (у першу чергу Генеральної прокуратури) із надання належних доказів", - зазначили в Євромайдан SOS.

Активісти також зазначили, що МКС "не виконує роботу за державу, яка до нього звернулася, він робить свій висновок, ґрунтуючись винятково на якості та повноті переданих йому матеріалів" й закликали ГПУ провести належну роботу з передачі в суд доказів системного та масштабного характеру переслідування учасників Євромайдану в Києві та регіонах.

Також Євромайдан SOS та Адвокатська Дорадча Група повідомили, що разом із іншими правозахисними організаціями розпочинають підготовку додаткових матеріалів до МКС. 

Нагадаємо, в доповіді, представленій 12 листопада прокурором Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда, стверджується, що під час зіткнень на Майдані в Києві були серйозно порушені основні права людини, але не скоювалися злочини проти людяності.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: