Активісти домоглися припису про демонтаж огорожі навколо фортеці екс-міністра часів Азарова

0 коментувати
Активісти домоглися припису про демонтаж огорожі навколо фортеці екс-міністра часів Азарова
Кадр видео программы Схемы

Центр протидії корупції домігся ухвалення припису про демонтаж огорожі навколо земель, захоплених Миколою Злочевським, екс-міністром природних ресурсів в уряді Миколи Азарова

Про це повідомив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін у Facebook.

"Останній (Злочевський) тупо обгородив держліс. Якщо не приберуть забор самі, доведеться з'їздити їм допомогти", - написав Шабунін.

У жовтні 2014 року журналісти проекту Схеми знайшли приватну фортецю під Києвом, яку собі збудував Злочевський. Фортеця розмістилась на 4 гектарах заповітної землі з виходом до води.

Місцеві мешканці скаржились, що підпливати до берегів маєтку смертельно небезпечно через колючий тин з підведеною електричною напругою та озброєну охорону. Журналісти влаштували аерозйомку, щоб з повітря показати вражаючі володіння Злочевського.

У сюжеті йдеться, що ТОВ Великі ключі, власником якого є Злочевський, належать дві cусідні земельні ділянки площею 3,182 га та 1,299 га. Перша ділянка належить до земель сільськогосподарського, а друга – до земель запасу, резервного фонду та загального користування. Натомість екс-міністр вирішив побудувати два великі будинки та інші господарські споруди, а також змінити ландшафт території.

Маєток розташований біля водойми, а згідно з законодавством, в таких місцях забороняється будівництво будь-яких споруд. Згідно ч.1 ст.211 Земельного кодексу України, за порушення земельного та водного законодавства передбачається цивільна, адміністративна або кримінальна відповідальність.

Журналісти також з’ясували, що поряд з двома згаданими вище ділянками розміщена третя ділянка площею 7,19 га, цільове призначення якої – ведення лісового господарства. Шматок лісу разом з сусідними ділянками, де побудовані фортеці Злочевського, обгороджений одним парканом і охороняється озброєними людьми. Згодом Команда Центру з’ясувала, що ця ділянка також орендована СТ Ключі у лісгоспу. Окрім того, що люди не мають доступу до лісу, на ділянці всупереч закону почались будівельні роботи.

Автори розслідування також з’ясували, що Хотянівська сільрада, на території якої знаходяться ділянки, отримує за користування 14 гектарами лісу 86 тисяч гривень на рік, тобто значно менше ринкових цін.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: