Агресія РФ погіршила ситуацію з правами людини в Донбасі й у Криму - ЄС

0 коментувати
У доповіді сказано, що на Кримському півострові ситуація із правами людини та основоположних свобод погіршилася після нелегальної анексії з боку РФ

У доповіді сказано, що на Кримському півострові ситуація із правами людини та основоположних свобод погіршилася після нелегальної анексії з боку РФ

Після початку агресії РФ на непідконтрольних Києву територіях на сході країни та в Криму значно погіршилася ситуація з дотриманням прав людини та демократією

Про це сказано в доповіді Європейського Союзу про права людини і демократію у світі у 2015 році, повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що водночас на інших територіях України та у контексті діяльності влади відзначається значний прогрес у цій сфері.

"Конфлікт на сході України та нелегальна анексія Криму і Севастополя Російською Федерацією призвели до значного погіршення ситуації із правами людини на територіях, що не перебувають під ефективним контролем уряду", - сказано у доповіді.

Особливо відзначається погіршення через дії РФ щодо соціально-економічних умов життя людей, обмеження основоположних свобод, свободи слова, мирних зібрань та релігійних переконань.

"На Кримському півострові ситуація із правами людини та основоположних свобод погіршилася після нелегальної анексії з боку РФ. Особливо це стосується проукраїнських активістів, журналістів та кримськотатарської спільноти", - наголосили у ЄС.

Стосовно неокупованих територій у доповіді відзначається належне проведення місцевих виборів у 2015 році.

"У сфері свободи слова та ЗМІ було зроблено добрий прогрес у частині наближення до європейських стандартів на законодавчому рівні", - сказано у повідомленні.

Також у документі позитивно відзначені зміни, внесені до Кодексу законів про працю України, ухвалення у серпні 2015 року Президентом України Національної стратегії у сфері прав людини та плану дій Кабінету Міністрів із імплементації цієї стратегії.

"Це все також було важливо у контексті забезпечення ефективної імплементації плану дій з візової лібералізації", - додали в Євросоюзі.

Раніше повідомлялось, що координатор міжнародної правозахисної організації Freedom House в Україні Зорян Кісь заявив, що ситуація з дотриманням прав і свобод, зокрема свободою слова та доступу до інформації, на даний момент гірша, ніж навіть на території РФ.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: