Агент викрав у одного з найвідоміших українських художників Марчука понад 100 картин, вивізши їх в Іспанію

22 лютого 2017, 16:16
Радник глави МВС Михайло Апостол повідомив про відкриття кримінального провадження за фактом викрадення у одного з найвідоміших українських художників Івана Марчука 101 роботи

Про це він розповів на своїй сторінці в Facebook.

За словами радника, влітку 2016-го художник передав свої полотна новому агенту, який пообіцяв організувати в Іспанії виставку.

Відео дня

При цьому, як зазначає Апостол, чоловік був знайомий з Марчуком понад 10 років, проте тісно втерся в довіру не більше року тому, коли тому пішов восьмий десяток.

"Нав'язливі обіди в колі "друзів", до яких, як правило, художник байдужий, стали регулярними. І чомусь після них... помітно погіршувалося здоров'я. Була госпіталізація та "дивне" оперативне втручання. Це окрема тема, і слідству варто на це звернути увагу", - написав він.

У підсумку, обіцяної виставки Марчук не дочекався, а картини досі знаходяться у розпорядженні агента, який всіляко уникає контактів.

"Дату виставки у музеї Прадо (Мадрид) "призначив" спочатку на 3 вересня 2016, потім "переніс" на жовтень, потім на листопад. А з середини грудня перестав відповідати на телефонні дзвінки художника... Відгукнувся на початку січня, коли відчув, що майстру радять звернутися в поліцію. Риторика не змінилась, але з'явилися нотки погроз: "Я витратив гроші на проекти, повернеш", а на запитання художника: "Де картини?", - Заявив: "Там, де і повинні бути, в Іспанії. Тобі виставка потрібна, чи картини? Я їх вивіз через Польщу і під загрозою смерті не скажу адресу". Стало зрозуміло, що шулер тягне час... Художнику пішов 81 рік...", - додав Апостол.

У той же час він повідомив, що кримінальне провадження, відкрите за даним фактом Національною поліцією, тримає на контролі міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

НВ

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X