Адвокат Савченко пояснив, як діють на Кремль протести і листи, і розповів про процедуру екстрадиції льотчиці

Адвокат Савченко пояснив, як діють на Кремль протести і листи, і розповів про процедуру екстрадиції льотчиці

Політичний тиск не зможе вплинути на вирок для Надії Савченко, але може зіграти важливу роль у можливості екстрадиції заарештованої льотчиці в Україну, розповів НВ її адвокат Марк Фейгін

Українську льотчицю Надію Савченко, вирок якій повинні зачитати 21-22 березня, очікує обвинувального рішення з ув'язненням на великий термін – близько 20 років, вважає адвокат Марк Фейгін.

«Я переконаний, що вирок буде обвинувальним. Адже для російської сторони підписатися у виправдувальному вироку означало б втратити обличчя, оскільки Савченко була викрадена, майже півтора року перебувала у в'язниці. Вона звинувачувалася в злочині, якого вона не робила», - коментує Фейгін НВ.

Суд вирішив виділити на вирок цілих два дні тому, що текст документа дуже великий, говорить Фейгін. За його словами, йдеться про десятки, може, навіть про декілька сотень сторінок в мотивувальній частині вироку. Саме покарання озвучать 22 березня.

Адвокат сподівається, що за цей час, до дати винесення вироку, в країні посилиться політичний тиск, що допоможе якось вплинути на ситуацію. Наприклад, можна буде добитися, щоб льотчиця відбувала покарання в Україні.

«Я розраховую, що в цей період будуть більш інтенсивні будь-які неформальні і формальні переговори з приводу долі Савченко. Якщо не виправдувальний вирок, тоді нам потрібно досягти екстрадиції Савченко для відбування покарання в Україні. Цього цілком можна домогтися шляхом переговорів. Це цілком реальні умови, і вони виконані. Вони не перешкоджають ні процесуальним нормам, ні нормам міжнародного характеру, ні законодавству Росії, ні політичним інтересам керівництва нашої країни», - говорить Фейгін.

Адвокат пояснює, як повинен відбуватися такий процес. Після вступу вироку в законну силу через 10 днів після його винесення в суді, в Міністерство юстиції РФ може надійти запит на видачу Савченко для відбування покарання на батьківщині. Після, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, дається 30 днів для вирішення цього питання по суті прокуратурою Росії. Савченко повинні опитати, отримати від неї згоду, що вона готова відбувати покарання в Києві, і виконати цю процедуру.

Однак, це лише формальна сторона. З політичної точки зору, в цьому процесі можуть з'явитися нові домовленості між Україною та РФ.

«Цілком можливо, що російська сторона, а саме – Кремль, почне висувати якісь додаткові умови. Наприклад, зажадати повернути на територію РФ того ж Олександра Алєксандрова та Євгена Єрофєєва, затриманих в Україні ГРУшников. Істотно важливо, що Савченко таким шляхом може опинитися на батьківщині. Це хороший і надійний шлях», - зазначає Фейгін.

Він також нагадує, Савченко вирішила не припиняти голодування, що негативно позначається на стані її здоров'я. Нагадаємо, 3 березня суд раптово переніс засідання по справі Савченко на 9 березня, не давши їй сказати останнє слово. У зв'язку з цим 4 березня льотчиця оголосила суху голодовку, яку пообіцяла тримати до свого повернення в Україну.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: