12-річне навчання і нова концепція. Міносвіти оприлюднило проект реформи шкільної освіти

1 коментувати
Проект реформи презентувала міністр Гриневич

Проект реформи презентувала міністр Гриневич

Міністерство освіти і науки України представило новий проект реформи з 12-річним навчанням у школах

Як розповіла міністр освіти Лілія Гриневич на презентації проекту, реформа передбачає запровадження 12-річної шкільної освіти, пише Інтерфакс-Україна.

"Початкова школа - 4 роки, як базовий період, адаптаційний цикл і 3-4 класи, потім - базова середня школа, яка буде називатися гімназією, там 5 років, де 5-6 класи мають свої особливості, 7-9 - свої, профільна середня школа (3 роки) - два циклу", - пояснила вона.

Гриневич також підкреслила, що 10-й клас – це перший цикл, коли школяр може змінити свій вибір.

"Наприклад, дитина пішла в академічний ліцей і розуміє, що йому там не цікаво за цим профілем, вона повинна мати свободу вибору освітньої траєкторії і перейти на інший профіль. Другий цикл - 11-12 клас. Два напрямки в профільній школі - це академічне спрямування - ліцей і професійне спрямування - професійний ліцей, професійний коледж", - розповіла Гриневич.

При цьому формула школи буде складатися з декількох компонентів: новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві; орієнтація на потреби учня в освітньому процесі; партнерство між учнем, учителем і батьками; децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію; справедливий розподіл державних коштів, яке забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

За словами Гриневич, реформа почне впроваджуватися в 2018 році, саме тоді діти підуть в перший клас з новими підручниками і підготовленими викладачами.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: