ProZorro працює. Скільки коштів заощадила система державних закупівель

0 коментувати
У 2016 році система отримала відразу три нагороди міжнародного рівня

У 2016 році система отримала відразу три нагороди міжнародного рівня

За два роки існування система електронних закупівель ProZorro зекономила державі понад 52 млрд грн. За цей період через неї пройшло близько 2 млн тендерів, повідомив перший заступник міністра економічного розвитку в Україні Максим Нєфьодов. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

За його словами, проект показав, що економічна діяльність без корупції в Україні можлива. Прем'єр-міністр країни Володимир Гройсман назвав ProZorro один із найголовніших етапів подолання корупції в державі. 

Електронна торговельна система ProZorro, створена за ініціативою Мінекономрозвитку, Transparency International Ukraine, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного банку і українських електронних майданчиків.

Що таке ProZorro

ProZorro - це державна система відкритих торгів, створена на базі програмного забезпечення з відкритим кодом у партнерстві влади, бізнесу та громадськості.Її створення контролювалося антикорупційною організацією Transparency International Ukraine.

Усі державні закупівлі в обов'язковому порядку проходять через цю систему

У грудні 2015 року система ProZorro була переведена на баланс держпідприємства Зовнішторгвидав. Пізніше його перейменували на ДВ ProZorro. Зараз усі державні закупівлі в обов'язковому порядку проходять через цю систему.

Згідно із законом про держзакупівлі, придбання на суму, що перевищує 200 тис. грн. для товарів і послуг та 1,5 млн для виконання робіт повинні проходити відкриті тендери у ProZorro.

Система отримала кілька престижних міжнародних премій, як найбільш інноваційних продукт у сфері державних закупівель. У 2016 році вона отримала відразу три нагороди міжнародного рівня - World Procurment Awards 2016, Open Government Awards 2016 і Davos Awards 2017.

Приклад для західних країн

Система показала себе ефективною в Україні, її аналоги намагаються впровадити в країнах заходу, заявив експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Киян.

Корупційні чиновники та підрядники знайшли способи обійти систему

Незважаючи на це, корупційні чиновники та підрядники знайшли способи обійти систему. За два роки це не змогли виправити, додав Киян.

“Був оголошений тендер на закупку трамваїв для київської лінії. За результатами торгів, переміг не український виробник трамваїв, а польський, у якого результати тендеру виявились лише на 1 гривню дешевше, ніж у виробників українських трамваїв. У даному випадку не було розраховано те, що їх потрібно було імпортувати в Україну. На доставку до Києва цих трамваїв ще були затрати”, - розповів Киян.

У квітні цього року в міністерстві економічного розвитку оголосили перший тендер для проектів, які втілюються за кошти Світового банку через ProZorro. Тоді у відомстві закликали інші міжнародні організації взяти участь у закупівлях через цю систему.

Нагадаємо, що АМКУ повідомляв про виникнення технічних перебоїв у роботі системи ProZorro.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: