Ядерні війни, катастрофи та масове переселення. Яким буде світ у 2030 році — дискусія експертів в рамках лекції НВ "Планета майбутнього"

0 коментувати
Іван Яковина, Валерій Пекар та Пітер Дікінсон в рамках проекту НВ

Іван Яковина, Валерій Пекар та Пітер Дікінсон в рамках проекту НВ "Діалоги про майбутнє" Фото: Сергій Завальнюк

Яка небезпека загрожує світу? Наскільки висока ймовірність природних катастроф, ядерних воєн і масового переселення народів? Яким буде наше життя через кілька десятиліть?

6 жовтня, відбулася третя лекція в рамках проекту НВ Діалоги про майбутнє під назвою "Планета майбутнього".

Спікерами виступили: заступник головного редактора сайту НВ Іван Яковина, науковий співробітник Atlantic Council, видавець журналів Business Ukraine і Lviv Today Пітер Дікінсон, а також підприємець, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи та співголова проекту "Нова Країна" Валерій Пекар.

Іван Яковина окреслив песимістичне бачення майбутнього планети та перерахував усі загрози, що нависають над світом: природні катастрофи, війни, масове переселення людей, невиліковні захворювання. "Людство вимирало вже п'ять разів. Цілком ймовірно, що незабаром відбудеться шосте вимирання", — підкреслив він.

yakovina

Фото: Сергій Завальнюк

Пітер Дікінсон зосередився на найближчому майбутньому Європи та України, як її частини. На його думку, до 2030 року Європейський Союз все ще буде існувати, але вже без Британії. Брекзіт стане повчальним прикладом для інших країн. Європейці зрозуміють, що залишатися в ЄС вигідніше. Що стосується України, то світ тільки починає дізнаватися про нашу країну. "Через 10 років враження про Україну буде зовсім інше. Її імідж радикально зміниться", — впевнений Дікінсон.

dikinson

Фото: Сергій Завальнюк

Втім, він також згадав про дві головні небезпеки для України: Росія та демографічна ситуація (висока смертність і міграція). "У найближчому майбутньому ми будемо спостерігати підсилення міграції українців до країн Центральної Європи: Польщі, Угорщини, Чехії. Головне завдання полягає у тому, щоб з часом повернути цих людей назад. Немало людей все ж таки хочуть жити вдома, у рідній країні", — вважає він .

Валерій Пекар розповів про те, що світ проходить через черговий переломний період. "Ми живемо в дуже незвичайний час. Фазовий перехід —  найрідкісніша подія у житті людства. До сих пір він відбувся усього три рази. Нам випало бути учасниками четвертого фазового переходу. Як і попередні, він жорстко розмежовує всі країни і народи на тих, хто перейшов, і тих, хто залишився. У яку категорію потрапляємо ми —  питання на майбутні 15 років ", —  підкреслив експерт.

За його словами, у цьому випадку майбутнє настає не для всіх. У будь-якому фазовому переході існують так звані «першопроходці», «успішні послідовники» (країни, що змогли наздогнати першопрохідців), невдалі послідовники (ті, хто не встиг наздогнати, наприклад, Україна), жертви катастрофи (впали ще нижче, ніж до переходу), а також лінивці (сюди можна віднести країни Африки).

"Так ось існує велике розшарування між тими, хто йде у майбутнє, і тими, хто в нього не йде, величезний розрив", — говорить Пекар. Якщо повернутися до базових переходів, то у майбутньому нас чекають дві великі системи: Ойкумена і Окраїна. Ойкумена — центр світу, цивілізація, Окраїна — територія, на якій проживають варвари. Головні відмінності між ними: освіта та соціальні інститути.

pekar

Фото: Сергій Завальнюк

Як діяти окремій людині у такому світі? "Не потрібно забивати голову знаннями. Все, чим ми намагаємося зараз забити в голову, не знадобиться нам найближчі 10 років. Найбільша проблема фазових переходів — проблема освіти наступного покоління. Не потрібно все, потрібно лише нове мислення", — підкреслив Пекар.

Діалоги про майбутнє – цикл лекцій відомих економістів, успішних бізнесменів, вчених і мислителів. Всього в рамках проекту НВ відбудеться 7 лекцій про світ, освіту, економіку та саморозвиток.

Наступна лекція – 19 жовтня. Детальна програма тут.

Усі фото: Сергій Завальнюк


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Діалоги про майбутнє​ ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: