Де лікувати серце і судини в Україні: 5 переваг приватної кардіо- та судинної хірургії

30 березня 2018, 10:00
Позиція
 Фото з операції на серці

Фото з операції на серці

Довгий час лікувати серце і судини хірургічно українці могли лише в державних медустановах. Сьогодні ситуація змінилася.

Кілька років тому в країні почали розвиватися приватна судинна хірургія і приватна хірургія серця. Це чудова новина, адже вітчизняній медицині явно бракує конкуренції. Але наскільки приватні клініки компетентні в питаннях оперативного лікування захворювань серця і судин? Чи здатні вони впоратися з дійсно складними випадками?

Відео дня

Щоб дізнатися, як лікують серце і судини кардіо- та судинні хірурги в українських платних клініках і чи варто звертатися до них за допомогою, ми вирушили в лікувально-діагностичний центр приватної медичної мережі «Добробут» (Київ). Півтора року тому клініка створила напрям судинної хірургії і відкрила Центр кардіохірургічної допомоги - першу в країні приватну кардіохірургію.

Побачене в «Добробуті» дозволило зробити висновок, що приватні судинна хірургія та хірургія серця в Україні здатні привернути увагу пацієнтів мінімум п'ятьма перевагами.

.

1. Сучасний підхід до лікування захворювань серця і судин

За великим рахунком, це - одна з головних умов успіху приватної медицини, оскільки пацієнт прийде тільки в ту платну клініку, де йому запропонують найсучасніші ефективні методи лікування. А тому в підвищення кваліфікації персоналу вкладаються чималі гроші.

Тетяна Анікєєва, терапевт, ревматолог, кардіолог. Медичний директор «Дорослі» МС «Добробут»

«Медицина розвивається дуже стрімко, і щоб успішно застосовувати на практиці всі революційні розробки, потрібно не припиняючи вчитися. Зробити це можливо, тільки регулярно відвідуючи міжнародні конгреси і майстер-класи. Приватна медицина може дозволити собі подібне навчання кадрів. Наші лікарі постійно проходять стажування в кращих кардіохірургічних і судинних центрах Європи й Америки», - розповідає Тетяна Анікєєва, медичний директор клініки «Добробут», доктор медичних наук, практикуючий терапевт, кардіолог, ревматолог.

В якості прикладу Тетяна Володимирівна приводить освоєний судинними хірургами клініки Володимиром Герасимовим і Еліною Герасимовою метод лікування варикозу, що дозволяє за одну операцію повністю позбутися від проблеми. Причому втручання проводиться через проколи під місцевим знеболенням, і прямо в операційній пацієнт стає на ноги, а через годину в буквальному сенсі йде додому.

Інший приклад - активне впровадження кардіохірургами клініки під керівництвом кардіохірурга Олександра Бабляка щадливих мініінвазивних методик в хірургії серця. 70% операцій на відкритому серці в клініці «Добробут» проводяться мініінвазивно - через 5-10-сантиметровий розріз між ребрами, а не через 25-сантиметровий розріз грудини. Так виконуються пластики і протезування клапанів, коронарне шунтування, корекція вроджених вад, видалення пухлин серця.

2. Приватні судинна хірургія та хірургія серця працюють за системою fast track

Це максимальне скорочення часу, який пацієнт проводить в стаціонарі. Тобто всі процедури, які згідно з міжнародними протоколами і гайдлайнами можна провести амбулаторно, проводяться амбулаторно. Зрозуміло, враховується стан пацієнта - ніякої передчасної виписки! Але і тримати людину в стаціонарі без необхідності ніхто не буде. Такий підхід, до речі, дозволяє пацієнтові істотно скорочувати витрати на лікування.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Фото співробітників приватної кардіохірургії Добробут

Фото співробітників приватної кардіохірургії Добробут Фото:

Фото співробітників приватної кардіохірургії Добробут

«Оптимізувати терміни перебування пацієнта в стаціонарі нам допомагає перш за все використання мініінвазивних методик - відновлення після малоінвазивних операцій займає набагато менше часу. Наприклад, після коронарного шунтування, виконаного через міжреберний розріз, пацієнти їдуть додому на 4-5 день після операції», - розповідає Тетяна Анікєєва.

3. Є все необхідне обладнання. І це медтехніка останнього покоління!

Коли в розпорядженні лікаря - все, що необхідно для швидкої точної діагностики та ефективного лікування, допомога надається на зовсім іншому рівні.

«Навіть якщо не брати операційні та реанімації, а згадати лише те, що в оглядовому кабінеті кардіолога нашого Центру кардіохірургії є не тільки УЗД, але і можливість провести тест на біговій доріжці, вже можна зробити висновок про рівень оснащення клініки і підходу до діагностики та лікування. Адже огляд у кардіолога без УЗД серця і тесту на біговій доріжці - втрата часу», - пояснюють в «Добробуті».

4. Повний цикл медичної допомоги

Потрапляючи в велику багатопрофільну приватну клініку, пацієнт, буквально не виходячи з будинку, може отримати всю необхідну допомогу: від повного обстеження до консультації вузького спеціаліста і хірургічного лікування.

«Зараз ми працюємо ще і над створенням катетерної лабораторії, відкриття якої дозволить проводити ургентні операції на серці, наприклад, стентування під час гострого коронарного синдрому. А крім того, розширить спектр мініінвазивних кардіохірургічних втручань, дозволивши виконувати мініінвазивні операції і на артеріях, а також проводити операції на кількох судинних руслах одночасно. Якщо сьогодні наші хірурги роблять мініінвазивні операції на серці, тільки коли у пацієнта одна проблема, то зі створенням лабораторії оперувати з мінімальною травмою можна буде і складні патології, коли щось одне коригується ендоваскулярно, а інше - з допомогою мініінвазивної хірургії. Тобто пацієнти, яким сьогодні ми ще змушені розрізати грудину, незабаром теж будуть лікуватися з мінімальним больовим синдромом і максимально коротким періодом відновлення», - ділиться планами Тетяна Анікєєва.

5. Це patient-friendly-медицина

Будь-який пацієнт хорошої приватної клініки скаже, що ось такою і повинна бути медицина: коли в центрі - не лікар, а пацієнт. І робиться все можливе не тільки, щоб вилікувати людину, а й щоб зробити це максимально швидко і в максимально комфортних умовах. Причому мова і про побутові зручності, і про психологічний комфорт. Пацієнтоорієнтований підхід - філософія приватної медицини в усьому світі. І треба визнати, українські платні клініки успішно перейняли досвід закордонних колег. А що потрібно пацієнтові для якнайшвидшого одужання, окрім якісного лікування? Правильно - доброзичлива атмосфера. У хороших клініках це теж частина терапії.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X