Блайндмен. В Україні видадуть перший комікс для незрячих людей

21 серпня 2019, 13:41

В Україні готується до випуску перший комікс для і про незрячих людей під назвою Блайндмен.

Комікс, який вийде у видавництві IST Publishing за підтримки державного Українського культурного фонду, презентують 30 серпня, повідомляється на сайті видавництва.

Видання стане частиною проєкту Блайндмен, який представлять в трьох форматах: книжки-комікса для камерної взаємодії, постерів для інтеграції в освітні і інклюзивні музейні програми та гіпсових рельєфів з аудіосупроводом для представлення у виставковому просторі.

Відео дня

«У 2018 році графік Володимир Гавриш і сценарист Андрій Беницький створили короткий комікс про незрячу людину, яка торкається стіни й відчуває коливання звукових хвиль, що йдуть зсередини, розходячись по поверхні. За сюжетом, через тактильний контакт герой сприймає спочатку гармонійні звуки, потім дисгармонійні (коли сусіди пересувають меблі у помешканні по той бік) й у підсумку доходить до переживання складного звукового простору, де знаходиться місце різним типам звуку», - повідомляє видавець.

istpublishing.org
Фото: istpublishing.org

Комікс буде представлений в двох версіях - книжковій та виставковій. У першій у виданні буде присутнє об'ємне зображення, виконане тисненням на папері, що супроводжується поетичними рядками, надрукованими шрифтом Брайля. Для виставкової версії комікс втілять в чотирьох гіпсових рельєфах і вишивці на тканині, що імітує тонкий шар звукових коливань на стіні.

Щоб дізнаватися всі останні новини проєкту Час змін з НВ, долучайтеся до нашої групи у Facebook.

«Медійна програма в Україні» фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X