10 грудня 2018, понеділок

На Землі знайшли пил, який старше нашої Сонячної системи

0 коментувати
 Так виглядає фрагмент стародавньої пилу
Фото: Hope Ishii/University of Hawaii

Так виглядає фрагмент стародавньої пилу

Міжнародна команда вчених виявила на Землі унікальні частки міжзоряного пилу.

Вчені говорять, що ці частинки, зібрані з верхньої атмосфери Землі, є старшими за нашу Сонячну систему, пише Science Alert.

Ці космічні частинки пережили щонайменше 4,6 мільярда років і подорожували по неймовірним відстаням, згідно з новими дослідженнями їх хімічного складу. Ці дрібні частинки міжзоряного пилу можуть розповісти нам, як формуються планети та зірки.

Пил, з якого формувалася Сонячна система, тепер розсіяна кометами по всьому її об'єму. Використовуючи інфрачервоний і електронний мікроскопи, команда проаналізувала хімічний склад частинок пилу. Аналіз показав, що цей пил містить структури, що отримали назву GEMS і представляють собою скло з вкрапленнями металів і сульфідів, в якому майже повністю відсутній вуглець.

"Наші спостереження показують, що ці екзотичні зерна є досонячним міжзоряним пилом, який утворює будівельні блоки планет і зірок. У нас на кінчиках пальців виявилися початкові матеріали формування планет. Це захоплює і дозволяє глибше зрозуміти процеси змін в космосі", - говорить провідний дослідник Хоуп Ішиі з Гавайського університету в Маноа.

Результати показали, що зерна GEMS спочатку з'явилися в середовищі, яке було холодним і багатим радіацією. Навіть невеликої кількості тепла було достатньо для руйнування зв'язків в зернах.

"Наявність певних типів органічного вуглецю як у внутрішній, так і в зовнішній частинах часток передбачає, що процес утворення відбувається повністю за низьких температур. Тому ці частинки міжпланетного пилу збереглися з часів ще до утворення планетних тіл в Сонячній системі. Вони забезпечують розуміння хімії цих древніх будівельних блоків", - говорить один з дослідників, Джим Сістон з Національної лабораторії Лоуренса Берклі.

Крім того, в деяких з цих утворень містяться незвичайні в плані ізотопного складу силікатні компоненти, які могли сформуватися тільки в околицях інших зірок - і це означає, що вони містять збережені зразки міжзоряної речовини.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Научпоп ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: