Українська медицина hi-tech. Вітчизняні вчені презентували свої розробки

0 коментувати
Українська медицина hi-tech. Вітчизняні вчені презентували свої розробки
Часто в пошуках смарт-рішень ми дивимося за кордон і не помічаємо того, що є поруч. Україна - серйозна країна з точки зору наукового потенціалу. У нас є свої готові технології для впровадження в бізнес. Йдеться в тому числі й про високотехнологічні розробки, які можуть успішно конкурувати на світовому ринку і приносити прибуток.

При чисельності населення близько 45 млн інфраструктура науки в Україні одна з найбільших у світі - 530 державних наукових установ. Про їхню роботу мало хто знає, не кажучи вже про практичне втілення відкриттів і винаходів вітчизняних титанів розуму. При цьому Україна займає всього 63-е місце серед інноваційних країн світу, а вага наукомісткої продукції в загальному обсязі промвиробництва лише 3% - проти 60-90% в постіндустріальних країнах.

 

Розвіяти міфи про "смерть" української науки взялися NDI Foundation ("Фундація Національного розвитку та інновацій") і оператор "МТС-Україна". Допомогти українським вченим повинен їх проект Tech Today Hub, мета якого - познайомити науку і бізнес, тобто допомогти вченим знайти інвестиції і втілити в життя свої розробки.

На нещодавній зустрічі Tech Today Hub українські вчені розповідали про свої досягнення в галузі медицини та фармацевтики. Всупереч стереотипам, вітчизняній науці є чим похвалитися, і вона цілком може конкурувати із західними розробниками, в тому числі в плані простоти і дешевизни створюваної продукції.

Приміром, фізик з Інституту металофізики ім. Курдюмова Ігор Плюто розробив аутоофтальмоскоп - прилад, що нагадує компактний ліхтарик. Невеликий гаджет дозволяє швидко і самостійно обстежити сітківку ока без розширення зіниці спецпрепаратами. За його словами, регулярне відстеження змін в оці важливо для відзначення ранніх симптомів небезпечних захворювань, таких як діабет. Плюто наочно показав, наскільки просто самому використовувати прилад. Він підкреслив, що неінсулінозалежні діабетики, як правило, ігнорують відвідування офтальмолога. Згідно зі статистикою, замість визначеного планового щорічного обстеження зору вони ходять до лікаря раз на сім-вісім років. Несвоєчасна ж діагностика призводить до ризику втрати зору. Прилад Плюто дозволяє легко і на постійній основі проводити самодіагностику з тим, щоб знати, коли потрібно терміново звернутися до лікаря. Ціна гаджета - 200 грн.

img_3592


Безпосередньо тема комунікацій була реалізована в Інституті кібернетики ім. Глушкова. Там створили спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє пацієнтам, що втратили мову, спілкуватися з медиками і рідними простим натисканням клавіш. Представляв проект Ігор Галелюка пояснив, що планшет з встановленою програмою особливо важливий при медицині першого контакту, коли лікар не знає історії хвороби пацієнта. Якщо складні технологічні пристрої, що дозволяють, наприклад, відомому фізику Стівену Хокінгу спілкуватися зі світом, використовуючи лише один діючий м'яз, коштують сотні тисяч доларів, то українська розробка обійдеться в пару сотень доларів.

В Інституті кібернетики створили також прилад для вимірювання рівня гемоглобіну в крові, який простіший, дешевший і точніший за аналоги з Заходу. Анатолій Мержвинський показав портативний фотогемометр, який визначає кількість гемоглобіну без болючого взяття крові з пальця - простим прикладанням сенсора до шкіри.

Особливу увагу українська наука приділила питанню гігієни та прискорення загоєння ран - ця проблема загострилася з початком військового конфлікту на сході України. Інститут фізики розробив біосумісні гідрогелеві пов'язки, які безцінні для військової медицини та невідкладної допомоги. Складаються на 80% з води і нагадують медуз, ці наклейки швидко охолоджують і очищають рани та опіки, зупиняючи руйнування тканин і знеболюючи. В Інституті проблем матеріалознавства зробили пов'язки з ефектом активованого вугілля - спеціальну тканину, яка поглинає шкідливі речовини. Простий у виробництві матеріал також очищає рани, прискорює їх загоєння і, що важливо, не прилипає до шкіри і не провокує алергію.

img_9543
Крім того, українська наука може похвалитися біосенсорами для діагностики, технологічними імплантами для кістково-відновної хірургії, сітчастими ендопротезами, які прискорюють в рази відновний період після операцій, фармацевтичними препаратами для онкології та кардіології. Більшість учасників Tech Today Hub запевняють, що українська промисловість здатна запустити виробництво такого роду винаходів і навіть підкорювати з ними західні ринки.

Статистика свідчить, що в 2014 році українські вчені отримали 2 457 патентів на свої відкриття. Поки лише невелика частина з них знаходить свою реалізацію в бізнесі. Творці проекту Tech Today Hub впевнені, що зустрічі фахівців і інвесторів допоможуть змінити ситуацію на краще і дадуть українській науці заявити про себе на світових ринках.
 

А подивитися презентації українських вчених можна на сайті проекту:

http://today.mts.com.ua/posts/category/main/news/techtoday-hub


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Життя в 3G ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: