Нагодувати світ. Українські вчені знають, як зібрати з поля найвищий урожай

1 коментувати
Нагодувати світ. Українські вчені знають, як зібрати з поля найвищий урожай

Сьогоднішні кризові умови змушують бізнес працювати з граничною акуратністю. Ціна помилки дуже висока і кожну копійку доводиться витрачати з максимальною користю. Тому виробникам потрібно не тільки стежити за всіма інноваціями галузі, а й важливо використовувати нові можливості швидше інших

Українське сільське господарство - безперечний тому приклад. Стратегічне значення аграрної галузі для національної економіки беззаперечне. В останні роки експорт сільгосппродукції перевищив показники металургії, яка завжди вважалася локомотивом української економіки. А кожен третій долар сьогодні потрапляє в країну саме завдяки аграріям.

Показники нашого сільського господарства вражають. Якщо помістити весь зібраний в Україні врожай в вагони, то вийде поїзд довжиною від Києва до Бразилії. Ми виробляємо більше пшениці, ніж всі країни Африки, а уcією вирощеною кукурудзою можна заповнити цілих 43 таких стадіони, як НСК «Олімпійський».

Але і без того хороші результати можна підвищити ще сильніше. Допомогти обіцяють українські вчені, в яких вже є готові напрацювання. Для цього оператор Vodafone Україна і некомерційна організація NDI Foundation створили майданчик TechToday Hub - де бізнес і наука шукають точки перетину. В рамках цього проекту вже пройшли зустрічі на теми розвитку інфраструктури, медицини, енергетики та екології. Тепер на черзі - сільське господарство. «Мета такої ініціативи - познайомити бізнес з українською наукою», - стверджують в Vodafone Україна.
  

Корисні гени

Кожна рослина чимось нагадує людину. Вона народжується і росте, щоб залишити свої плоди. Цей метафоричний сенс українські вчені сприйняли буквально, і придумали спосіб, як допомагати рослинам на кожному етапі їхнього життя.

Наприклад, співробітники інституту фізіології рослин і генетики НАН України навчилися покращувати врожайність культур ще до їх посіву. У своїх лабораторіях академіки розробили «правильні» насіння, які потім приносять якомога більше врожаю. А вчені-генетики підтримали своїх колег і розробили сорти пшениці, соняшнику та інших культур, стійкі до нестабільних умов. Так в Україні з'явилися культури, яких не лякають посуха і шкідники.
  

Потрібні вітаміни

В інституті фізіології рослин і генетики НАН України знають, чого не вистачає рослинам для міцного і здорового розвитку. Наукові співробітники розробили препарат, який виконує функцію своєрідних вітамінів, і живить рослину потрібною кількістю мікроорганізмів. Співробітник згаданого інституту Олег Стасик підкреслює, що для повноцінного розвитку культура повинна отримувати з грунту 20 обов'язкових мікроелементів. Але сьогодні українські аграрії користуються препаратами, які можуть забезпечити лише 30% від потрібної кількості мінералів.

У тому ж інституті розробили і спеціальне харчування для рослин - препарат «Різостім». Він забезпечує коріння необхідною нормою азоту, що вкрай важливо для здорового зростання. Елементи препарату не забруднюють грунт як звичайна селітра, і залишаються в землі після збору врожаю. Це дозволяє економити на добривах в наступні роки. За словами Павла Маменко з інституту фізіології рослин та генетики, їх розробка підвищує врожайність на 10-18%, і коштує при цьому в 20 разів дешевше, ніж звичайні добрива.

А вчені з інституту мікробіології і вірусології ім. Заболотного внесли і свою лепту, створивши ліки, які нейтралізують шкідливі мікроорганізми в самому грунті. Але захищати рослини потрібно не тільки від бактерій, а й від настирливих сусідів. Рішенням проблеми стала ще одна розробка вчених - спеціальна отрута, яка спалює весь бур'ян і майже не шкодить здоров'ю культури. В інституті довели, що поганий захист від бур'яну може коштувати аграріям половини майбутнього врожаю.
  

Здорове харчування

Не варто забувати і про тваринництво. Зовсім недавно українські м'ясомолочні виробники отримали квотні умови для поставок своєї продукції на полиці європейських магазинів. І щоб досягти високих результатів на ринку з високою конкуренцією, доводиться підвищувати свою ефективність.

Допомогу пропонують співробітники інституту мікробіології. Їх останні розробки стосуються лакто-і біфідобактерій, без яких не може обійтися ні одна тварина. Тому вчені створили набір з різних бактерій, які допомагають тваринам не тільки краще засвоювати корисні речовини з кормів, але і підвищують імунітет. Експеримент на одній з птахофабрик показав, що використання препарату в рази підвищує якість яєць.

Підсумок співробітництва бізнесу і науки більш ніж очевидний. Перші нарощують прибутки і скорочують витрати. Таким чином, компанії можуть демонструвати впевнене зростання. А для економіки - це більше податків і більше робочих місць, що ніколи не буде зайвим. У свою чергу кожен профінансований проект - це імпульс для розвитку науки і чергових корисних рішень.

Детально з матеріалами Tech Today Hub і презентаціями розробок українських вчених можна ознайомитися на онлайн майданчику проекту:
http://today.vodafone.ua/posts/yak-ukrayinska-nauka-vivede-nas-iz-maltuzianskoyi-pastki


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Життя в 3G ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: