Мобільний проект одеських студентів виграв солідний грант

1 коментувати
Мобільний проект одеських студентів виграв солідний грант

На десятому конкурсі студентських наукових робіт "Професіонали майбутнього 2016" учні 11 кращих технічних вузів країни представили свої проекти зі створення нових послуг для мобільних користувачів 3G-інтернету. Переможцем стала команда Одеської національної академії зв'язку ім. А. Попова та їхні розробки - додаток CloudCam і "Спам-фільтр SMS"

Студенти-переможці отримали від співорганізатора конкурсу, національного оператора Vodafone Україна, грант на 125 тисяч гривень. Вони також пройдуть стажування в технічній дирекції компанії. Їхній проект під загальною назвою "Віртуальний телефон" засновано на хмарній технології. Завдяки додатку CloudCam для ОС Android користувач може записувати і зберігати відео в "хмарі" оператора ", а сервіс" Спам-фільтр SMS "відфільтровує рекламні смс, які часто докучають абонентам.

"Ідеї, які було представлено на конкурсі, незабаром буде реалізовано в тому чи іншому вигляді. Інтернет речей, телемедицина, розумні міста - все це успішно працює у світі, в країнах присутності Vodafone. Компанія активно розвиває нові технології і сервіси, і в 2016 році інвестуватиме близько 14 мільярдів доларів у впровадження нових технологій ", - пообіцяла генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова.

 

 Генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова

 

У журі конкурсу роботи студентів оцінювали експерти телеком та IT-галузей. Критеріями суддів були інноваційність і практичне значення проектів, а також логіка проектування. До уваги бралася також швидкість виконання і якість презентації команди. Переможці визначалися за сумою балів.

  

 

Друге місце посіла команда з "Львівської політехніки". Вона придумала, як можна покращити організацію мобільної 3G-мережі, щоб збільшити її ефективність в півтора рази і забезпечити користувачам швидкість доступу в інтернет на рівні 48-52 Мбіт / с. З такими показниками можна сміливо користуватися потоковими сервісами, грати в MMORPG і проводити відеоконфренціі в режимі HD.

  

  

Третє посіла команда Харківського національного університету радіоелектроніки. Вони розробили модель "розумного будинку". Система на основі датчиків стеження і контролю забезпечує безпеку житла, заощаджує витрати ресурсів і дозволяє управляти будинком як через онлайн-інтерфейс, так і через мобільний додаток. Вони також виграли в номінації "IT Перспектива", яку Vodafone запустив спільно з фондом BrainBasket - і отримали сертифікати на IT-навчання в рамках програми Technology Nation.

Серед інших цікавих студентських проектів - ідея студентів Дніпропетровського національного університету по втіленню e-health і m-health технологій на мережах 3G в Україні, які дозволили б дати зелене світло "мультинаціональній телемедичній системі" (MNTS) Європейського Союзу. Команда з Харківського політеху розробила спеціальну мережу для швидкісного доступу в інтернет в громадському транспорті та громадських місцях. Цей проект дозволяє запускати відеоспостереження за безпекою громадян, мобільну оплату проїзду та інші зручні послуги.

"Телекомунікації є основою будь-якого бізнесу, можна сказати, що наш конкурс показує напрямок розвитку, в якому рухається Україна", - резюмувала Устинова.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Життя в 3G ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: