Тренажер для мозку. Чому зупинка в навчанні загрожує кар'єрною та особистою деградацією

0 коментувати
Тренажер для мозку. Чому зупинка в навчанні загрожує кар'єрною та особистою деградацією

Зайвих знань не буває, тим більше для людини, яка хоче відбутися як професіонал і як особистість. НВ з'ясувало, чим загрожує нестача знань сучасному професіоналу, і як навчання може принести користь для здоров'я

Кажуть, що людина вчиться все життя. Але як часто люди бачать в цьому не розповсюджений афоризм, а керівництво до дії і продовжують поповнювати свою базу знань навіть після закінчення школи та університету? Не так часто, як варто було б.

У минулому році в США налічувалося понад 9 мільйонів безробітних і 4 мільйони відкритих вакансій. Роботодавці не могли закрити їх, оскільки не знаходилося здобувачів, які задовольняли висунуті до них вимоги.

 

 

 

Такий розрив між наявними та необхідними навичками сприяє зростанню армії безробітних. Саме він штовхає фахівців до пошуку роботи, яка не відповідає їхнім запитам і рівню освіти. Особливо гострою ця проблема є для тих, хто тільки починає свій професійний шлях.

Дослідження одного з найпопулярніших американських сайтів з пошуку роботи CareerBuilder показало, що в Штатах 44% працівників у віці до 25 років з вищою освітою займають посади, для яких вона зовсім не потрібна.

Недолік навичок б'є не тільки по претендентах, але і по роботодавцях. Згідно з розрахунками CareerBuilder, в середньому компанії втрачають по $ 14000 на кожному вакантному місці, яке залишається незакритим протягом трьох і більше місяців. Ділове видання Entrepreneur називає ще більшу цифру - $ 1,3 трильйони. У таку суму американському бізнесу щорічно обходиться зниження ефективності праці співробітників, пов'язане з нестачею навичок в сфері сучасних технологій.

Пробіл у знаннях може дорого обійтися, а тому, припиняти вчитися - недозволена розкіш. І не тільки в США, але і в Україні, де за офіційними даними Державної служби зайнятості, налічується понад 400 тисяч безробітних.

 

 

 

Як підкреслює CEO освітньої платформи EDUGET Тетяна Єфименко, сьогодні в нашій країні "для розумних і талановитих людей відкриваються величезні можливості". Міжнародні компанії шукають підходящих фахівців, і в Україні з'являються проекти, орієнтовані на світовий ринок.

"Часто нашим фахівцям не вистачає зовсім трохи для того, щоб зайняти гідну позицію і повністю проявити свій талант - невеликого аспекту знань в обраній галузі, або володіння певними навичками", - зазначає Тетяна.

Постійне навчання важливо не тільки для професійного, але і для особистого зростання. "Чим більше знаєш, тим більше відкривається нових можливостей, а за ними і нових знань, і це нескінченно", - розповідає тренер НЛП, психолог і автор двох онлайн-курсів на EDUGET Анна Принц, - Якщо ж людина з якихось причин не вчиться, не розвивається, вона поступово деградує ".

На думку Анни, мозок потребує тренувань так само, як і м'язи, які атрофуються без фізичних вправ.

Така думка має під собою наукову основу. У 2010 році вчені з Каліфорнійського університету в Ірвайні встановили, що повсякденне навчання стимулює нейрорецептори, які дозволяють підтримувати функціонування клітин мозку на оптимальному рівні. Іншими словами, навчання для мозку - як тренажерна зала для тіла. І вона також має благотворний ефект для здоров'я.

 

 

 

Але як заповнити прогалину в знаннях і тренувати свій розум в умовах катастрофічної нестачі часу? Адже багатьом необхідно поєднувати навчання з професійною діяльністю і зобов'язаннями перед рідними і близькими.

Відповіддю на це питання стане навчання в онлайні. На думку Наталії Сергієнко, автора курсу "Синектика: командний підхід до вирішення бізнес-проблем" на EDUGET, саме економія часу є одним з основних переваг онлайн-освіти. Поряд із можливістю навчання "з будь-якої точки світу".

Онлайн-студент не потребує того, щоб підлаштовувати свій особистий графік під розклад курсів. Чи не повинен витрачати час, щоб дістатися до місця проведення занять. Навіть може дозволити собі перекусити під час прослуховування навчального матеріалу, підкреслює Наталія.

Такий формат дозволяє ефективно узгодити робочий та навчальний графік і виключити брак часу зі списку причин, за якими навчання може бути відкладено на нескінченне завтра. Решта буде залежати від поставленої мети і бажання йти до неї.

"Коли знаєш, чого хочеш тоді легко йти в цьому напрямку і вчитися тому, що в цьому може допомогти або позбавлятися від того, що заважає, - вважає Ганна Принц. - Тільки потрібно дійсно хотіти, так що життя без цього не уявляєш".

Прагнення до пізнання не залишиться без уваги з боку потенційних роботодавців. На заході вони вже придивляються до випускників онлайн-курсів. За даними аналітичної компанії Bersin by Deloitte, великі компанії, в тому числі Facebook, Amazon, Google і Twitter, платять провайдерам онлайн-курсів (таким, як Udacity і Coursera) за інформацію про найрозумніших студентів. У таких "відмінниках" вони бачать потенційних майбутніх працівників.

Спеціаліст в сфері менеджменту людських ресурсів, що надає консультації компаніям зі списку Fortune Global 500, Еріка Голден знає, в чому причина такої зацікавленості. "Студенти онлайн-курсів не тільки добровільно освоюють затребувані предметні області, вони також демонструють ключові особисті якості, які хоче бачити сучасний роботодавець: вмотивованість, пристосованість, жагу до знань і так далі".

Українські роботодавці також придивляються до фахівців, які вважають за краще розширювати свою базу знань. "Фахівці, які крім" робочого життя "встигають самостійно навчатися, перш за все, захоплюють саме тим, що розуміють наскільки важливий саморозвиток - це цінний вклад в себе, як в професіонала", - підкреслює HR-менеджер української IT StartUp-компанії Христина Чеснокова.

За її словами, наявність свідоцтва про закінчення онлайн-курсів підвищує шанси претендента на отримання посади. Воно говорить про те, що у нього є бачення себе, як професіонала в обраній сфері діяльності та демонструє бажання і готовність вчитися.

Не кожна людина вчиться все життя, але той, хто зберігає в собі прагнення до пізнання нового має більше шансів реалізувати себе як професіонал і як особистість. Так що, деякі афоризми варті того, щоб приймати їх як керівництво до дії.

 

 

 

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Курс на Online ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: