Тюнінг себе коханого. Як зайнятися прокачуванням своєї особистості

2 коментувати
Тюнінг себе коханого. Як зайнятися прокачуванням своєї особистості

Прокрастинація стала напастю нашого покоління, черговою шкідливою звичкою на кшталт куріння. Наскільки часто ви бездумно клацаєте на посилання, перегортаючи нескінченні новини в соцмережах або граєтеся там в ігри, які не потребують розумового напруження

Проте, цього разу клік виявився вдалим - ця стаття присвячена саме протистоянню прокрастинації. Навіщо боротися з нею? Щоб виходити на нові персональні рубежі, ставати розумнішими і здоровішими. І як наслідок - дивитися на світ ширше та отримувати новий досвід. 

Чому ми нічого не робимо?

 

 

Виникає логічне запитання: якщо кожен з нас хоче змінюватися на краще, то чому часто ми нічого для цього не робимо? У кожного є нереалізована мрія: вивчити нову іноземну мову, піти на танці або курси малювання, написати книгу, позбутися шкідливих звичок або серйозно зайнятися спортом. У підсумку ці плани відкладаються на потім.

Бізнес-коуч і фахівець з управління Олена Бурдейна називає причини такого відкладання: "Якщо відповісти коротко - це страх. Ми боїмося невідомості (свідомо чи несвідомо). Процес розвитку завжди починається в зоні невизначеності". Проте, за її словами, людина прагне уникати таких ризиків і максимально зберігати контроль над своїм життям. В результаті сама себе замикає в рутині.

Жити за звичними шаблонами - нехай це кар'єра, сім'я, робота, стосунки з друзями - простіше. Тому людина опиняється в замкненому циклі повторення "стандартних" зразків того, як поводитися. "Звичні моделі поведінки – те, що визначає наші щоденні дії. Те, що нам знайомо? Не викликає тривоги і занепокоєння. Тому, ми обираємо те, що знаємо", - зазначає експерт. 

Як зламати систему?

 

Починати завжди непросто. Популярна теорія свідчить: нова звичка закріплюється при регулярному повторенні протягом 21 дня. Це пояснюється не тільки психологічними, але й фізіологічними факторами. Звички - це стійкі зв'язки нервових клітин у мозку. Перебудова таких зв'язків вимагає зусиль і, відповідно, часу. Тому одного-двох днів занять спортом або сидіння на дієті не вистачає, щоб зробити це постійною практикою.

«Як показує досвід, зосереджуючись на проблемі, ти ще більше зміцнюєш цей нейронний зв'язок, тому що постійно про це думаєш і всім розповідаєш: "Я не буду їсти після шостої, я не буду перевіряти вранці месенджер, я не буду... Не буду... не буду..." Тому пастка номер один - фокус на відмові. Краще сфокусуватися на внесенні до свого життя нових корисних дій — звичок»,- розповідає Бурдейна. Спеціально для тих, хто не може зробити важливий перший крок, вона запустила онлайн-курс зі зміни звичок на освітній платформі EDUGET.

При правильному підході до внутрішніх змін у головному мозку нейрони перебудовують зв'язки або формують нові. Таким чином, нові дії після повторень циклу переходять в розряд "автоматичних". Відбувається своєрідна революція: стара система звичок відходить у минуле і поступається місцем новим. Наприклад, організм сам відвикає їсти після шостої або вимагає походу у спортзал після роботи. 

З чого ж почати

Прагнучи до успіху в саморозвитку, важливо не загнати себе у ще одну ментальну пастку - надмірних очікувань. Природно, люди хочуть отримати все і відразу, пропускаючи стадію непростих зусиль. Як у кіно: спочатку герой тихий і сумний, потім йде швидка нарізка кадрів, і через півроку він вже успішний, підтягнутий і впевнений у собі. Завищені очікування, стикаючись з реальністю, провокують розчарування і змушують людину опускати руки.

Щоб не похнюпитися, потрібно пам'ятати про поступовість. Коуч радить вводити нові звички поетапно, на шляху відзначаючи «маленькі перемоги». Останні, за її словами, підвищують самооцінку, а фокус зміщується з ідеї «не буду» на «я роблю». «Чули про силу маленьких кроків? Це коли крок настільки простий, що його неможливо не зробити. Спробуйте завтра, не чекаючи понеділка, зробити перший маленький крок для формування нової звички», - коментує Бурдейна.

Наприклад: починати кожен ранок зі склянки води (наприклад, з лимонним соком), робити планку (лише дві хвилини!), рахувати свої кроки за день і поступово збільшувати їхню кількість хоча би на сотню, їсти свіжі овочі, занотовувати в блокноті хороші події або подяки. Лягати спати вчасно - просто забудьте про фразу «ще п'ять хвилин у фейсбуці». 

Мотивація приходить не відразу

  

«Якщо немає сильної мотивації, є проста дисципліна. Як відомо, найважче почати. Завдання дисципліни - діяти незалежно від того, маєте ви мотивацію чи ні. Тут важливо домовитися з собою і в межах дисципліни визначити правило 7 хвилин. Наприклад, у вас немає мотивації робити домашнє завдання з англійської мови. Ок. Зробіть стільки, скільки встигнете за 7 хвилин. У 90% випадків, після того, як почав, 7 хвилин перетворюються на півгодини і більше. В інших 10% - зроблене за 7 хвилин краще, ніж не зроблене зовсім», - каже тренер.

Мозок буде чинити опір серйозним змінам, через що формування нових звичок буде непростим. Забезпечте собі внутрішню підтримку. Пообіцяйте членам сім'ї, наприклад, що наступного місяця ви будете регулярно ходити в басейн або бігати вранці. Побийтеся об заклад з колегою, що кинете палити чи налягати на солодке. Запишіться на онлайн-курс і знову відчуйте себе учнем, який має важливе домашнє завдання.

Зрештою, маленькі кроки приведуть до поступових змін, в яких можна буде черпати натхнення для майбутнього прогресу. У вас почне виходити - і тоді зміцниться впевненість у собі, з'явиться відчуття того, що своїм життям керуєте ви самі. До того ж, зусилля та успіхи створюють позитивний емоційний фон: настрій поліпшується, і в голові виникають нові задуми. Залишилося тільки зробити перший крок.

 

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Курс на Online ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: