Дотримуйся дистанції: онлайн-освіта тріумфально крокує світом

0 коментувати
Дотримуйся дистанції: онлайн-освіта тріумфально крокує світом

Давньогрецький філософ Аристотель прославився тим, що проводив свої заняття у форматі прогулянок на відкритому повітрі. Сучасним студентам необов'язково намотувати кілометри пішки. Завдяки розвитку онлайн-освіти все, що потрібно для отримання знань, – це доступ до інтернету та бажання вчитися

Дане явище набуває все більшого міжнародного розмаху. За інформацією порталу Class Central, у минулому році загальна кількість користувачів, які записалися хоча б на один онлайн-курс, досягла 35 млн осіб. Це вдвічі більше, ніж в 2014-му. Кількість самих онлайн-курсів також збільшується. Тільки в 2015 році вона зросла на 1.800, перевищивши позначку в 4.000.

Ідея дистанційної освіти зародилася не в цьому і навіть не в минулому столітті. Ще в середині XIX століття британський педагог Айзек Пітман навчав студентів стенографії за допомогою пошти. Однак лише з настанням епохи інтернету ця ідея отримала гідний розвиток.

Одним з піонерів в області онлайн-освіти став американський підприємець Салман Хан. У 2004-му році він, до того часу освоївши кілька спеціальностей в Массачусетському технологічному інституті (МТІ), почав навчати свою кузину математики через інтернет

Незабаром репетиторські послуги Хана стали цікавими більшій кількості друзів і родичів. Підприємець вирішив, що буде зручніше поширювати свої знання у форматі невеликих відео на YouTube. У 2006-му він запустив на відеосервісі свій канал під назвою Академія Хана.

Освітня діяльність Академії привернула увагу інвесторів, в числі яких опинилися компанія Google і Фонд Білла і Мелінди Гейтс. Не залишилася осторонь і преса – у 2012-му році авторитетне видання Time включило Хана до списку 100 найвпливовіших людей світу.

До цього часу ідея поширення знань за допомогою онлайн-курсів вже опанувала безліч умів, у тому числі викладачів Стенфордського університету Ендрю Іна та Дафні Коллер.

У 2012 році вони залишили стіни навчального закладу, щоб заснувати майданчик масових відкритих онлайн-курсів Coursera. На сьогоднішній день це один з найбільших подібних проектів, який встиг залучити понад 15 млн користувачів. На майданчику розміщується понад 1500 онлайн-курсів з фізики, інформатики, медицини, гуманітарних та інших наук.

 

 

Coursera – показовий приклад успішної платформи онлайн-навчання, але аж ніяк не єдиний. Аналогічні майданчики існують по всьому світу, і часом за ними стоять не тільки окремі викладачі, запалені жагою просвіти, але і авторитетні навчальні заклади.

Так, Гарвардський університет і МТІ є засновниками проекту edX, а Відкритому університету Великобританії належить заслуга у створенні FutureLearn.

Навчальні заклади взагалі досить активно беруть на озброєння це ноу-хау. Статистика Class Central свідчить, що в минулому році кількість університетів, які створюють онлайн-курси, перевищила 500. До їх числа входять МТІ, Оксфордський, Стенфордський, Гарвардський, Прінстонський, Делфтський, Токійський університети та інші престижні навчальні заклади світу.

У Німеччині навіть працює онлайн-університет під назвою Kiron. Перші два роки навчання в ньому здійснюється за допомогою онлайн-курсів. Після цього протягом року студенти навчаються в одному з 23 партнерських університетів, а по завершенні отримують повноцінний диплом. Наразі в Kiron можна освоїти економіку, комп'ютерні та соціальні науки, а також інженерну справу.

Україна не стоїть осторонь від цієї тенденції. З жовтня 2014-го в країні діє майданчик онлайн-курсів Prometheus. За час роботи проект залучив понад 200 тис. слухачів. Крім того, його творці активно співпрацюють з українськими університетами (наприклад, з Національним університетом ім. Шевченка та Києво-Могилянською академією) і працюють над інтеграцією онлайн-курсів у навчальні програми навчальних закладів.

У вересні минулого року в Україні запрацювала освітня онлайн-платформа Eduget, на якій розміщуються як платні, так і безкоштовні курси. Вони розраховані на придбання конкретних практичних знань і навичок, необхідних для працевлаштування в міжнародних компаніях, запуску власного бізнесу або підвищення кваліфікації в межах обраної професії.


Тетяна Єфименко - CEO освітньої платформи Eduget

"Сучасна освіта – це постійна освіта, - вважає CEO освітньої платформи Eduget Тетяна Єфименко. – Це конструктор з десятків і сотень невеликих компетенцій і навичок, який необхідно регулярно доповнювати, щоб залишатися серед найбільш кваліфікованих і затребуваних фахівців у своїй професії".

Eduget співпрацює з широким колом експертів у різних сферах, охочих поділитися своїми вміннями з користувачами.

"Автором може стати будь-який фахівець, який володіє відповідними знаннями та навичками, при цьому він хоче і може поділитися ними з іншими", - каже Тетяна Єфименко, додаючи, що Eduget прагне співпрацювати з кращими.

До потенційної аудиторії Eduget належать і ті, кому тільки належить стикнутися з питаннями професійного саморозвитку. На сайті розміщується низка курсів онлайн підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Часом людині складно визначитися з тим, що їй варто вивчати і чим варто займатися. Тому Eduget пропонує пройти тест на професійну орієнтацію, який було розроблено міжнародною консультаційною групою Hill International. Він допоможе визначити найбільш відповідне ремесло, ґрунтуючись на аналізі особистих якостей, захоплень, сильних і слабких сторін.

Загалом на Eduget розміщено більше 50 курсів з менеджменту, маркетингу, іноземних мов, програмування, ораторської майстерності та інших дисциплін. Перевірити свої знання можна майже в 40 тестах. До кінця поточного року кількість тестів і курсів досягне мінімум 170.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Курс на Online ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: