Квантовий стрибок. Intel створила 17-кубітний надпровідний чіп

0 коментувати
Intel представила квантовий чип
Фото: Intel

Intel представила квантовий чип

Компанія Intel оголосила про поставку тестового 17-кубітного надпровідного чіпа для квантових обчислень

Нова мікросхема може відправляти і отримувати від 10 до 100 разів більше сигналів, ніж провідні чіпи, йдеться в повідомленні компанії Intel.

Як відзначають розробники, новий чіп відрізняється "унікальним дизайном" для поліпшення продуктивності під час виробництва. Структурні елементи квантового комп'ютера, кубіти, дуже крихкі і можуть працювати тільки при дуже низьких температурах, 20 міллікельвінів. Тому оболонка для них повинна бути особливою для запобігання втрати даних.

Відзначається, що в дизайні нового чіпа була реалізована архітектура, яка дозволяє підвищити надійність, теплову продуктивність і знизити радіочастотні перешкоди між кубітами, а також виробничі процеси, які дозволяють компонувати ланцюги для квантових інтегральних схем, які набагато більше, ніж звичайні кремнієві чіпи.

Intel передала новий чіп своїм партнерам з досліджень в Нідерландах QuTech, які спеціалізуються на квантових обчисленнях.

"Наші квантові дослідження просунулися до такого рівня, що наш партнер QuTech зможе моделювати робочі навантаження на основі квантового алгоритму, при цьому Intel постійно розробляє нові мікросхеми для тестування кубітів на наших передових виробничих об'єктах", - сказав доктор Майкл Мейберрі з Intel Labs.


Відзначимо, що архітектура квантових комп'ютерів відрізняється від архітектури сучасних ПК. Класичні комп'ютери кодують інформацію за допомогою бітів, в той час як квантові використовують кубіти, які можуть бути нулем, одиницею, або будь-яким іншим значенням між ними. Ця властивість робить квантові комп'ютери більш придатними для роботи з геномом, моделювання складних молекул і так далі.

Раніше НВ повідомляло, що вчені з Китаю і Австрії зробили перший квантовий відеодзвінок. Дослідникам вдалося зробити перший безпечний квантовий відеодзвінок між Китайською академією наук і Австрійською академією наук.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Інновації ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: