ЗМІ: IT-флешмоб, присвячений ностальгії за 90-ми, виявився ініціативою прокремлівської організації

4 коментувати
Багато користувачів вважають, що подібні проекти спрямовані на обілення російської влади за рахунок ностальгічних почуттів

Багато користувачів вважають, що подібні проекти спрямовані на обілення російської влади за рахунок ностальгічних почуттів

Флешмоб Острів 90-х, запущений російським порталом Colta.ru і пошириний на український сегмент інтернету, виявився проектом прокремлівської організації Єльцин Центр

Про це у своєму матеріалі пише ain.ua.

Повідомляється, що першими публікувати фотографії з 90-х почали російські журналісти і блогери, зокрема Олег Кашин, однак ідею швидко підхопили представники російської медіа-спільноти і ностальгічні фото захлиснули російський сегмент Facebook.

В той же час не всі підтримали таку ідею.

Так, Денис Довгополий опублікував у себе пост з критикою флешмобу, де нагадав, що 90-ті – це час, в який краще не повертатися.

"У ці роки було занадто багато мерзенного - злидні, спроби совка кривавими руками зачепитися за країну, формування олігархів, бандитизм, вбивства на кожному кроці", - пояснив він.

У свою чергу організатори флешмобу називають його основною метою переосмислення 90-х і підштовхування до усвідомлення того, що ці часи були не такі погані, як закарбувалися в пам'яті у населення.

"Запрошуємо разом з нами досліджувати цей світ, тому що впевнені: це не минуле. Воно не вичерпано. Там, на острові, не тільки коріння проклятих питань, що постають перед нами сьогодні, але і ключі до багатьох відповідей. А ще - джерела натхнення та азарту, яких зараз так не вистачає", - йдеться на сайті Єльцин Центр.

Відзначається, що Єльцин Центр є некомерційною організацією імені першого президента Росії, що ставить своєю метою "збереження, вивчення і осмислення історичної спадщини Бориса Єльцина в контексті політичних і соціальних подій 90-х".

Крім того, до опікунської ради центру входять перші особи російського політикуму, зокрема, керівник Адміністрації президента РФ Сергій Іванов, міністр оборони РФ Сергій Шойгу, а також глава Роснано Анатолій Чубайс.

При цьому проект Острів 90-х - не перший, метою якого є освіження пам'яті про цей період. Раніше Єльцин Центр робив проект Дев'яності. Від першої особи.

Користувачі Facebook, які не підтримали акцію, відзначають, що відродження ностальгії за 90-м рокам є однією з ліній кремлівської інформаційної політики.

"Сусідня країна туди [в лихі 90-ті] йде бадьорим кроком, і цей флешмоб спрямований на те, щоб це повернення пройшло через ностальгію не так важко, як може", - пише Довгополий.

Російський журналіст Кирило Баранов також вважає, що флешмоб спрямований на обілення російської влади за рахунок ностальгічних почуттів користувачів.

"Нам хочуть розповісти, що в 90-х було світло і барвисто, що не треба мазати чорною фарбою, що це був час свободи і можливостей і ті, хто не зміг адаптуватися, самі винні", - коментує він.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: