Винищувачі F-16 навчать ухилятися від зіткнень

0 коментувати
Початкові випробування системи завершилися у вересні 2015 року і були визнані успішними

Початкові випробування системи завершилися у вересні 2015 року і були визнані успішними

ВПС США навесні 2016 року проведуть оціночні випробування системи ухилення від зіткнень для винищувача F-16, повідомляє N+1 з посиланням на Aviation Week

Система ухилення ICAS складається з двох частин: автоматичної системи ухилення від зіткнення з землею і автоматичної системи ухилення від зіткнення в повітрі.

ВПС США вже з кінця 2014 року встановлюють на F-16 систему ухилення від зіткнень з землею, а розробка другої завершилася в середині поточного року.

Це спільна розробка Дослідницької лабораторії ВПС США і американської компанії Lockheed Martin. Для підвищення безпеки польотів, фахівці вирішили інтегрувати ці дві системи в одну. Так, при використанні ICAS стане малоймовірною ситуація зіткнення з землею при різкому маневрі ухилення від зіткнення в повітрі.

ICAS здатна постійно і з високою точністю розраховувати місцезнаходження літака в просторі і порівнювати дані про траєкторію його польоту з рельєфом місцевості і траєкторіями руху інших повітряних об'єктів.

У разі перетину траєкторії літака з траєкторією іншого повітряного об'єкта або поверхнею рельєфу, ICAS буде перехоплювати управління і виводити літак від зіткнення. Крім того, система буде здатна вирівнювати прискорення, крен і тангаж.

Робота ICAS здійснюється через автопілот і її можна відключити, коли льотчики летять на малих і гранично малих висотах.

Коли саме планується оснастити винищувачі F-16 новою системою, не уточнюється, проте, починаючи з 2018 року ВПС США почнуть списувати такі літаки.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: