Ветеран американської IT-журналістики озвучив 7 технотрендів року

0 коментувати
На думку авторитетного американського журналіста, 2015-й заклав фундамент для майбутніх технологічних революцій.

На думку авторитетного американського журналіста, 2015-й заклав фундамент для майбутніх технологічних революцій.

Повернення Microsoft, прогрес у розробках штучного інтелекту, падіння популярності ноутбуків – ці та інші тенденції здалися Уолту Моссбергу найбільш значущими у році, що минає

Уолт Моссберг, який понад 20 років працював технологічним оглядачем The Wall Street Journal і вважався другом Стіва Джобса, зазначив, що в цьому році обійшлося без революцій, але багато компаній дуже старанно намагалися їх здійснити.

Зрілість смартфонів

Журналіст, який нині працює в The Verge, зазначає, що в цьому році з'явилося безліч хороших апаратів від лідерів ринку, та й бюджетні моделі стали краще. Більш того, Apple, Samsung і інші компанії ще можуть виношувати цікаві ідеї. Однак, на його думку, в цьому році смартфони перестали дивувати публіку новими видатними функціями.

Ноутбуки продовжують переживати занепад

Для багатьох людей ноутбуки все ще представляють інтерес, але вони не поспішають купувати їх занадто часто. Про це свідчить спад продажів техніки на базі Windows, що спостерігався в третьому кварталі поточного року. Ноутбуки Apple показали незначне зростання, але загальну тенденцію це не скасовує.

Повернення Microsoft

"Схоже, що в 2015-му Microsoft вийшла з коми", - пише Моссберг.

На думку Моссберга, запуск Surface Book і оновлення Surface Pro, а також випуск Windows 10 і успіх програм Office на мобільних платформах iOS і Android свідчить про те, що Сатья Наделла веде компанію в правильному напрямку.

Велика новинка Apple не викликала фурор

Мова про Apple Watch – перший принципово новий продукт американської компанії з часів смерті Стіва Джобса. Моссберг впевнений, що пристрій продається непогано і, можливо, навіть краще, ніж його конкуренти, але зазначає, що смарт-годинники поки що є нішевим сегментом. З огляду на падіння попиту на iPad і той факт, що iPhone стає все складніше розвивати успіх, журналіст висловлює надію на те, що Apple Watch стане хітом пізніше.

Інтернет речей, як і раніше, безладний


Guillermo Fernandes via Flickr

Guillermo Fernandes via Flickr


Незважаючи на те, що на світ продовжують з'являтися гаджети та програми, що дозволяють управляти всім, починаючи від ламп і термостатів, і закінчуючи дверними замками, для більшості потенційних покупців ці продукти все ще незручні. А все тому, що вони поки не є цілісною системою.

Розвиток штучного інтелекту


Vincent Brown via Flickr

Vincent Brown via Flickr


На всіх великих платформах в даний час є голосові асистенти. За 4 роки Apple суттєво покращила Siri, перетворивши її у корисного помічника. У Amazon тепер є Alexa для Amazon Echo. Microsoft запустила Cortana. "За 10 років той стан, в якому перебувають ці технології зараз, буде здаватися сирим. Проте, якщо порівнювати їх з Siri 4-річної давності, вони вражають", - зазначає Моссберг.

Почав закладатися фундамент технологій майбутнього

На думку американського журналіста, в цьому році на горизонті виникли 4 перспективних нововведення: технології віртуальної і доповненої реальності, системи мобільних платежів (Apple Pay і Android Pay), безпілотні автомобілі і цивільні дрони. Хоча вони поки не стали частиною повсякденного життя, з часом це напевно станеться.

"Ні, це не був найбільш приголомшливий рік у сфері персональних технологій. Однак він посіяв насіння майбутніх звершень", - резюмує Уолт Моссберг.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: