Вчені з'ясували, як відеоігри змінюють мозок людини

0 коментувати
Вчені розповіли про плюси і мінуси відеоігор
Фото: pixabay.com

Вчені розповіли про плюси і мінуси відеоігор

Дослідники зі США та Іспанії показали, як комп'ютерні ігри розвивають увагу і викликають залежність

Група вчених на чолі з Марком Палаусом систематизувала дані декількох досліджень про вплив відеоігор, повідомляє Medical Express.

Вони збирали результати 116 наукових досліджень, 22 з яких звертали увагу в першу чергу на структурні зміни в головному мозку, а сто досліджень звертали увагу на зміни у функціональності головного мозку і поведінки.

З'ясувалося, що процес ігор впливає на нашу увагу і деякі дослідження показали, що гравці показують поліпшення в декількох типах уваги, таких, як постійна увага або селективна увага. Області мозку, що відповідають за увагу також більш ефективно використовуються геймерами і вимагають менше часу для активації.

Також існують докази, що відеоігри можуть збільшити розмір і ефективність ділянок мозку, пов'язаних з візуально - просторової орієнтацією. Зокрема, одне з досліджень показало збільшення розмірів гіпокампу у геймерів.

У той же час, деякі дослідження відзначають, що такі ігри призводять до функціональних і структурних змін в нервовій системі, змінюючи нейронні рекаціі і викликаючи залежність від відеоігор. Ці нейронні зміни в основному такі ж, як ті, які спостерігаються при інших залежностях.

Додамо, що ще в 2011 році Верховний суд США виніс рішення, що "в дослідженнях, спрямованих на вивчення зв'язку між агресивністю геймерів і відеоіграми, вона в кінцевому рахунку виявлена не була".

"Тим не менш, концепція відеоігор вкрай неоднорідна і в межах категорії ми знаходимо безліч ледь порівнянних жанрів. Поведінкові ефекти і нейронні взаємозв'язки залежать не тільки від природи самих відеоігор, але і від індивідуальних особливостей кожного учасника", - зізнаються автори дослідження.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: