Вчені показали сенсорну технологію, яка не вимагає дотиків з дисплеєм

1 коментувати
Дослідники зробили ще один крок на шляху подальшого розвитку сенсорних технологій
Кадр з відео користувача MaxPlanckSociety на YouTube

Дослідники зробили ще один крок на шляху подальшого розвитку сенсорних технологій

Дослідники з інституту Макса Планка створили сенсорне покриття TPI (touchless positioning interface), яке не вимагає безпосереднього дотику пальця до поверхні дисплея для роботи, пише DailyTechInfo

Досі деяким з таких систем потрібно було до кількох секунд, щоб виявити піднесений до поверхні палець. Видання додає, що німецькі дослідники використовували у своїй розробці надвисокоточний датчик вологості, здатний реєструвати воду, яка випарюється з поту на кінчиках пальців.

Як зазначає ЛігаБізнесІнформ, на відміну від інших подібних технологій, нова сенсорна поверхня реагує на наближення пальця протягом декількох мілісекунд. Цікаво, що додаткову інформацію дають спеціальні наноструктури, які засівають поверхню матеріалу і змінюють колір у відповідь на наближення пальця.

Такий матеріал збагачено складним хімічним з'єднанням, яке інтенсивно поглинає молекули води, збільшуючись при цьому в об'ємі. При цьому кожна поглинена молекула води збільшує питому електропровідність, що використовується системою, в якості основного сигналу про наближення пальця до поверхні.

Зміна геометричних розмірів наноструктур змінює оптичні властивості матеріалу, який починає відбивати світло певної довжини хвилі. І, залежно від відстані між пальцем і поверхнею, колір поверхні може змінюватися від червоного до синього.


ВІДЕОКоментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: