Творець месенджера Telegram відмовився передавати ключі шифрування третім особам

0 коментувати
Дуров перебуває за межами Росії, тому зобов'язати його надати ключі шифрування ФСБ буде вкрай складно
Фото: vk.com

Дуров перебуває за межами Росії, тому зобов'язати його надати ключі шифрування ФСБ буде вкрай складно

Засновник соцмережі ВКонтакте і месенджера Telegram Павло Дуров заявив, що не має наміру виконувати вимогу прийнятого Держдумою РФ "антитерористичного" закону Ярової, який примушує надавати спецслужбам ключі для декодування шифрованих повідомлень. Про це повідомляє видання Известия

"Telegram не видає дані або ключі шифрування третім особам, включаючи уряди. Закони, прийняті в окремих країнах, не вплинуть на цю політику", - сказав Дуров. 

Перебуваючий за кордоном Павло Дуров, який був засновником та до квітня 2014 року гендиректором популярної соцмережі ВКонтакте, після виїзду з Росії зайнявся розробкою сервісу обміну повідомленнями - Telegram. Розроблений братом Дурова протокол передачі даних для даного месенджера - Mobile Telecommunication Protocol (MTProto) - передбачає end-to-end шифрування для секретних чатів, тобто повідомлення не зберігаються на сервері, передаються безпосередньо від одного користувача до іншого, при цьому використовується шифрування, що декодується тільки пристроями користувачів, що унеможливлює їх прочитання навіть при перехопленні.

Нагадаємо, раніше засновник Telegram Павло Дуров заявив, що російські спецслужби можуть перехоплювати і читати повідомлення, примушуючи мобільних операторів надавати їм доступ до авторизаційних повідомлень, тобто отримувати замість справжнього користувача повідомлення з підтвердженням входу в систему від його імені, а далі читати повідомлення в уже незашифрованому вигляді.

24 червня Держдума Росії прийняла законопроекти, які розробили депутат Держдуми Ірина Ярова і член Ради Федерації Віктор Озеров, відомі як "диктаторський пакет" посилює контроль за листуванням: оператори зв'язку та "організатори поширення інформації" повинні півроку зберігати зміст повідомлень користувачів і надавати держорганам засоби для декодування зашифрованого листування.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: