Реанімація трупа. Навіщо Google запускає свою соціальну мережу

0 коментувати
Відтепер Google+ стане місцем для групового спілкування за інтересами

Відтепер Google+ стане місцем для групового спілкування за інтересами

В соцмережі Google+ зареєстровано 2,5 млрд чоловік, але при цьому нею майже ніхто не користується. Google в черговий раз робить спробу це виправити

Відтепер Google+ зосередиться на груповій взаємодії користувачів. Акцент буде зроблено на роботу з громадами і колекціями. Іншими словами, Google підкреслює, що соцмережа — передусім інструмент для колективного спілкування, а не індивідуального блогерства.

Черговий прес-реліз Google говорить: «Якщо ви зайдете на Google+ сьогодні, то ви помітите деякі нововведення». Насправді, ця фраза має звучати приблизно так: «Якщо ви зайдете на Google+ вперше за весь час її існування...», іронізує техноблоггер Адам Кларк Естес.

І йому складно дорікнути в перебільшенні. Навіть незважаючи на те, що Google+ може пишатися 2,5 млрд офіційно зареєстрованих акаунтів (це майже вдвічі більше, ніж в Facebook). Справа в тому, що ця значна цифра настільки не відображає реальний стан речей, що навіть сама Google воліє уникати згадки про неї.


Google отчаянно хочет иметь свой

Google відчайдушно хоче мати свій "власний Facebook"


Набагато ближча до реальності інша цифра — кількість активних користувачів. За цим показником Google+ гордо входить в десятку найбільш популярних соцмереж, приблизно на одному рівні з Twitter і Instagram.

Але і ця цифра багатьом здається завищеною. В силу своєї тісної інтеграції з іншими сервісами Google багато активних користувачів Google+ часто навіть не підозрюють, що користуються нею.

За даними аналітичного агентства Stone Temple Consulting, 90% акаунтів Google ніколи не постили в Google+.

До аналогічних цифр прийшов у результаті своїх підрахунків незалежний аналітик Едвард Морбіус. За його даними, за весь час існування Google+ сервісами соцмережі скористалися лише 9% зареєстрованих акаунтів. Теоретично, це і є наведена вище цифра в 300 млн користувачів, яка ставить Google+ на один рівень з Twitter і Instagram.

Але Морбіус йде далі і заявляє, що в даний час активно використовують Google+ не більше 4-6 млн осіб.


В 2011 году разработка своей соцсети обошлась Google+ в $500 млн

В 2011 році розробку своєї соцмережі обійшлася Google+ в $500 млн


Іншими словами, намагаючись максимально зблизити всі свої сервіси, Google сама підклала собі граблі. Google+ настільки міцно увійшла в життя користувачів компанії, що вони просто не помічають її.

І тепер Google хоче це виправити. В черговий раз.

Запущена в 2011 році з неймовірною маркетинговим пафосом соціальна мережа Google+ була названа «вбивцею Facebook». На її розробку було витрачено близько $500 млн. Наплив реєстрацій повинен був забезпечити той факт, що, власне, реєструватися в мережі було не обов'язково. Кожен, хто був власником облікового запису Gmail, автоматично ставав учасником Google+. Кнопка активації соцмережі була нав'язливо інтегрована у всі сервіси Google, а так звані Кола (спосіб організації спілкування з друзями в Google+) з'явилися в списку контактів Gmail.

Однак, це не допомогло. Тепер Google хоче, щоб користувачі сприймали соцмережу — як засіб колективної взаємодії.

Основним акцентом «винайденої заново» соцмережі стануть Спільноти, з допомогою яких користувачі зможуть об'єднуватися в групи за інтересами, і Колекції, за допомогою яких користувачі будуть розміщувати в онлайн фотографії з певних тем.

«Кінцевою метою є створення сервісу, який вирішував би реальні проблеми і полегшував життя людям», - говорить прес-реліз компанії.


Коллекции - новая функция Google+ - делает соцсеть похожей на Pinterest

Колекції - нова функція Google+ - робить соцмережа схожою на Pinterest


Це хороший слоган з вуст Google, коли мова йде про створення безпілотних автомобілів або ліків від раку, констатує техноблоггер Адам Кларк Естес. Але задається питанням, чому Google наполегливо відмовляється від спроб створити власний клон Facebook?

На думку блогера, нові ініціативи не зроблять Google+ більше привабливим для користувачів. У світі, де є Reddit і Pinterest — нові функції Google+ здаються дещо блідими.

Інший відомий техноблоггер, колишній співробітник Google, Майк Херн, впевнений, що інціативи Google не спрацюють, тому що не продумані до кінця. «Не уявляю, як спільноти Google+ можуть стати популярними, адже формат постів має великі тексти і великі фотографії, - пояснює він. - Мережа навіть не пропонує користувачам обрізати пости для попереднього перегляду».

За його словами, користувачі соцмереж хочуть, щоб їх розважали і інформували. Google+ не пропонує нічого особливого ні в тій, ні в іншій області, підкреслює Херн.

Google неодмінно скоро переконається в цьому, і без всякого сумніву спробує направити свого соціального «зомбі» в якомусь черговому «новому» напрямку, укладає Естес.

Найпопулярніші соцмережі в світі за кількістю користувачів

Facebook – 1,49 млрд

QQ – 832 млн

WhatsApp – 800 млн

Qzone – 668 млн

WeChat – 549 млн

Twitter – 316 млн

Skype – 300 млн

Google+ - 300 млн

Instagram – 300 млн

Baidu Tieba – 300 млн

Джерело — Statista


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: