Microsoft заявляє про прорив в автоматичному розпізнанні мови

2 коментувати
Комп'ютер розпізнає звучну мова не гірше людини
Фото: pixabay.com

Комп'ютер розпізнає звучну мова не гірше людини

Дослідники Microsoft досягли рівня людських можливостей при комп'ютерному розпізнаванні мови

Корпорація Microsoft повідомила про останнє важливе досягнення своїх дослідників в області розпізнавання мовлення – розроблена ними технологія дозволяє розпізнавати слова мови настільки ж добре, як це робить людина. Про це повідомляється в блозі компанії.

У звіті, опублікованому в середині жовтня, група дослідників та інженерів з підрозділу Microsoft Artificial Intelligence and Research повідомила про систему розпізнавання мовлення, яка здійснює рівну або меншу кількість помилок порівняно з професійними фахівцями з розпізнавання мовлення. За даними дослідників, частота помилкових слів (word error rate, WER) склала 5,9% порівняно з 6,3 %, зазначеними у звіті групи всього місяць тому.

Показник у 5,9 % помилок приблизно дорівнює кількості помилок, що здійснюються людьми при транскрибуванні того ж фрагмента мови. Це мінімальний, за весь час досліджень, рівень помилок за результатами галузевого стандартного тесту Switchboard по розпізнаванню мови.

"Ми досягли рівних можливостей з людиною, — сказав Сюедунь Хуань, головний науковий співробітник Microsoft за мовними технологіями. — Це історична подія".

Ця подія означає, що вперше комп'ютер став здатним розпізнавати слова в мові так само ефективно, як це робить людина. Таким чином, команда дослідників досягла мети, поставленої менше року тому, і істотно перевершила загальні очікування.

"Це досягнення стало кульмінацією понад двадцять років досліджень", — говорить Джеффрі Цвейг керівник дослідницької групи з усного та діалогічного мовлення компанії Speech & Dialog.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: