Каліфорнійські вчені виявили зв'язок між активністю в Facebook і тривалістю життя

1 коментувати
Навіть віртуальні соціальні зв'язки можуть продовжити життя
Фото: pixabay.com

Навіть віртуальні соціальні зв'язки можуть продовжити життя

Дослідники з'ясували, що у людей, які помірно використовують соцмережі, в середньому нижчий рівень смертності

Керівники дослідження з університету Каліфорнії в Сан-Дієго підкреслюють, що нові дані стосуються лише встановлення кореляції, а не причинно-наслідкового зв'язку, тобто поки не можна говорити, що саме використання соцмереж продовжує життя, йдеться в статті Science Daily.

Дослідники проаналізували 12 млн профілів в Facebook і порівняли з записами Каліфорнійського департаменту охорони здоров'я. Власники профілів народилися у 1945-1989 роках. Їх висновки підтверджують те, що вчені знали давно про реальний світ: Люди, які мають більш сильні соціальні зв'язки, живуть довше. Вперше було показано, що ця кореляція справедлива і для інтернету.

"Взаємодії онлайн, здається, дозволяють людям довше оставться здоровими, якщо ця онлайн-активність помірна і доповнює взаємодії в реальному світі", - говорить автор дослідження Вільям Хоббс.

Згідно з даними вчених, помірне використання Facebook асоціюється з найнижчим рівнем смертності, а отримання заявок в друзі корелює зі зниженням смертності. Відправка заявок в друзі такого ефекту не дає. Дослідники заявили, що це свідчить про те, що людині необов'язково встановлювати соціальні зв'язки через "реальний" світ - мережеве спілкування теж для цього підходить.

При цьому вчені не поспішають заявляти, що Facebook продовжує життя. На їх погляд, більш вірогідний зворотний сценарій: у здорових людей більш активне соціальне життя, в тому числі і в соцмережах.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: