Intel збирається створити квантовий комп'ютер

1 коментувати
Створити квантовий комп'ютер Intel планує протягом найближчих десяти років

Створити квантовий комп'ютер Intel планує протягом найближчих десяти років

Компанія Intel збирається інвестувати $50 мільйонів у створення квантового комп'ютера

Розробкою квантового комп'ютера займуться фахівці Організації прикладних досліджень і Делфтського технологічного університету в Нідерландах, повідомляється на сайті Організації прикладних досліджень в Нідерландах, передає Lenta.ru.

Створити квантовий комп'ютер компанія Intel та її партнери планують протягом найближчих десяти років. Для цього, крім фінансової підтримки, нідерландська сторона отримає від найбільшого світового чіпмейкера інженерну підтримку.

На відміну від класичного комп'ютера, в квантовому пристрої використовуються біти, які можуть приймати значення 0 і 1, а їх квантові аналоги - кубіти (квантові біти). Перспективний комп'ютер працює на основі законів квантової механіки, і, як відзначають вчені, здатний на порядки швидше вирішувати ряд завдань порівняно з класичним комп'ютером.

В серпні 2015 року компанія D-Wave Systems анонсувала випуск нового квантового комп'ютера D-Wave 2X і повідомила, що продуктивність пристрою в 600 разів перевищує аналогічний показник звичайних (класичних) комп'ютерів. В даний час вона є єдиною в світі компанією, що продає створювані нею квантові комп'ютери. Її клієнтами є, зокрема, Google і NASA.

Раніше розробники корпорації Google разом з групою вчених з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі знайшли рішення однієї з перешкод появи квантових комп'ютерів.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: