У Голландії створено очищучвач повітря, здатний перетворювати смог в прикраси

1 коментувати
У Нідерландах було продано понад 1000 прикрас, створених за допомогою величезного повітроочисника, і попит на них не згас.
Studio Roosegaarde via Facebook

У Нідерландах було продано понад 1000 прикрас, створених за допомогою величезного повітроочисника, і попит на них не згас.

Дизайнер Даан Рузгаарде знайшов нове рішення в боротьбі з міським смогом. Він сконструював вежу, що працює як очищувач повітря. Крім того, його творіння допомагає у створенні прикрас

Конструкція Рузгаарде отримала назву Smog Free Tower. Вежа налічує 7 метрів у висоту і здатна очищати до 30000 кубічних метрів повітря щогодини. Smog Free Tower споживає 1400 Ватт енергії.

Фільтрація повітря – не єдине призначення вежі. Рузгаарде використовує її для створення біжутерії з частинок вуглецю, що містяться у смогу. Зібрані частинки спресовуються і поміщаються в прозору оболонку. Отримані "камені" використовуються для створення кілець.

За словами голландського дизайнера, такий товар користується популярністю у молодят. Наразі Рузгаарде продав близько 1000 таких кілець, і попит на них не згас. Тож голландець зіткнувся з іншою проблемою – браком смогу.


Studio Roosegaarde via Facebook

Studio Roosegaarde via Facebook


Поки Smog Free Tower була випробувана тільки в Роттердамі – рідному місті Рузгаарде. Тут вона вже вплинула на навколишнє середовище. За словами Рузгаарде, місце біля вежі сподобалось кролям.

Роттердам не стане єдиним містом, де буде працювати величезний очищувач повітря. До вересня Smog Free Tower з'явиться в Пекіні, а потім може дістатися і до інших китайських міст. Після Китаю Рузгаарде розраховує відправити вежі в інші країни світу, такі як Індія і Мексика.

Кошти на реалізацію проекту голландський дизайнер зібрав за допомогою краудфандингової платформи Kickstarter. В цілому йому пожертвували понад 110 тисяч євро.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: