Джихад на мабілі. Ісламські терористи створили аналог Telegram, який неможливо «прослухати»

Терористи створили месенджер для Android, який забезпечує анонімність і не піддається розшифровці

Терористи створили месенджер для Android, який забезпечує анонімність і не піддається розшифровці

АНБ і ЦРУ можуть більше не намагатися отримати доступ до приватного листування користувачів WhatsApp і Telegram. Ісламські терористи розробили власний мессенджер, що гарантує повну анонімність

Терористичний месенджер називається Alrawi і володіє рівнем криптозахисту, який можна порівняти з найкращими аналогічними додатками на ринку. Деякі експерти поспішили звинуватити в його виникненні творця Telegram Павла Дурова.

Alrawi написаний для платформи Android і вже доступний для скачування на багатьох піратських сайтах і файлообмінниках, стверджують члени команди Ghost Security Group, яка є частиною відомої хакерської групи Anonymous, що бореться з тероризмом і злочинністю в інтернеті.

Додаток підтримує як індивідуальні так і групові чати, дозволяє обмінюватись аудіо - і відеофайлами. Іншими словами, функціонал майже повністю повторює Telegram. Крім того, терористи оснастили свій додаток функцією, запозиченою у месенджера FireChat, - можливість обмінюватися повідомленнями з Bluetooth у разі відсутності звичайного мобільного інтернету або Wi-fi.

Експерти припускають, що Alrawi незабаром стане основним засобом спілкування членів ІДІЛ.

І це може становити суттєву проблему для правоохоронних інститутів, таких як АНБ і ЦРУ, які так чи інакше можуть отримати доступ до листування користувачів більшості месенджерів, доступних для Android і iOS.

Але не до листування користувачів нового месенджера Alrawi.

Справа в тому, що при сучасному рівні розвитку криптографії, розшифровка повідомлення втрачає сенс. У деяких випадках вона можлива, але вимагає тривалого часу і великих обчислювальних ресурсів, але в більшості випадків вона просто технічно неможлива.


Террористический мессенджер доступен только для платформы Android

Терористичний месенджер доступний тільки для платформи Android


Тому єдиним способом для правоохоронних органів отримати доступ до листування користувачів, є співпраця творців месенджерів. І борці зі злочинністю в більшості випадків з легко її отримують.

На думку побіжного співробітника АНБ Едварда Сноудена, яку поділяють багато експертів з безпеки, американські спецслужби мають доступ до листування користувачів переважної більшості популярних месенджерів на Android і iOS.

WhatsApp, Facebook Messenger, Skype — всі вони є відкритою книгою для спецслужб.

Останнім оплотом приватності серед популярних месенджерів залишався до недавнього часу Telegram, створений російськими розробниками на чолі з Павлом Дуровим.

Однак після подій у Парижі в листопаді 2015 року у Telegram почалися проблеми. Спецслужби Франції та США виступили з твердженням про те, що терористи, які стояли за терактом, використовували в якості основного засобу спілкування саме Telegram.

Зокрема, стверджувалося, що терористи використовують функцію публічних чатів Telegram, де обговорюють плани терактів і діляться бойовими зведеннями. Деякі з таких чатів налічували тисячі учасників.


Во Франции скорбят по погибшим в ходе терактов в ноябре 2015 года и требуют запретить Telegram, которым пользовались террористы для организации атак

У Франції сумують за загиблими під час терактів у листопаді 2015 року і вимагають заборонити Telegram, яким користувалися терористи для організації атак


Низка країн виступили із погрозою заборонити використання Telegram якщо розробники не підуть на співпрацю з правоохоронними органами, так само як творці інших аналогічних програм. Причому, серед цих країн крім Франції, постраждалої від терактів, була і Росія, де у владі давно хочуть істотно обмежити приватність користувачів інтернету.

Від Дурова зажадали співпраці, або доступ до Telegram буде оголошено нелегальним.

Дуров категорично заявив, що Telegram ніколи не видавав і ніколи не буде видавати особисті дані користувачів та ключі шифрування третім сторонам.

До того ж, він передбачив, що якщо спецслужби отримають доступ до всіх популярних месенджерів, то терористи врешті-решт створять свій месенджер, що зведе шанси на прослуховування до мінімуму.

Проте йому довелося піти на певні поступки. Telegram змінив свою політику і визнав всю інформацію, яка транслюється в публічних чатах, публічною. Далі творець Telegram кілька разів публічно заявляв, що щодня блокується до 10 каналів з нелегальним контентом. Незабаром число закритих чатів перевищило 500.


Telegram объявил право пользователя на приватность своим главным принципом, в итоге его требуют запретить власти многих стран

Telegram оголосив право користувача на приватність своїм головним принципом, в результаті його вимагають заборонити влади багатьох країн


Дуров домігся бажаного ефекту — терористи залишили Telegram. Дурова ще не скоро перестануть звинувачувати в ненавмисному пособництві терористам, проте головне його пророцтво вже збулося.

Тепер у ІДІЛ є свій месенджер, доступу до якого у спецслужб поки немає.

Оскільки програма не має чітко вираженого творця і джерела поширення, неможливо домогтися заборони на використання Alrawi в окремо взятій країні. Так само як і не в кого вимагати видати ключі шифрування, відзначають експерти.

На думку низки експертів, існування Alrawi переводить питання про глобальне прослуховування та боротьбу з тероризмом в дещо іншу площину. Криптографія досягла такого рівня, що зламувати листування марно.

І якщо у випадку з такими програмами, як Alrawi, неможливо вимагати від когось доступ до особистих даних (як у випадку з Дуровим), то залишається лише сподіватися на те, що Google заборонить встановлення нелегальних програм у своїй платформі Android. Подібно тому, як це зроблено на iOS компанії Apple.

Адже ніякого Alrawi на iPhone немає і ніколи не буде саме в силу того, що Apple не дає можливість ставити додаток без процедури попередньої модерації. Однак, чи наважиться Google коли-небудь прибрати можливість установки додатків сторонніх джерел, яка є однією з головних «фішок» Android?


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: