Через 20 років комп'ютерам знадобиться більше енергії, ніж світ зможе дати

1 коментувати
За прогнозами американської Асоціації виробників напівпровідників, через 5 років транзистори, що використовуються для виробництва комп'ютерів, перестануть ставати менше.
Rodgerspix via Flickr

За прогнозами американської Асоціації виробників напівпровідників, через 5 років транзистори, що використовуються для виробництва комп'ютерів, перестануть ставати менше.

Експерти американської Асоціації виробників напівпровідників (SIA) прогнозують, що до 2040 комп'ютери почнуть вимагати більше електроенергії, ніж буде вироблятися в світі

Про зростання апетитів комп'ютерної техніки експерти SIA розповіли у звіті під назвою International Technology Roadmap for Semiconductors (ITRS). У документі стверджується, що вже зараз комп'ютери споживають значну частку електроенергії, що виробляється у світі.

При використанні сучасних технологій, до 2040-го "комп'ютерні обчислення будуть вимагати більше електрики, ніж світ зможе виробити", наголошується в доповіді.

Експерти також прогнозують, що транзистори, що використовуються для виробництва комп'ютерів, перестануть зменшуватися в розмірах вже через 5 років. Після 2021-го року подальше зменшення розмірів буде не вигідним з фінансової точки зору.

"Даний прогноз служить підтвердженням тому, що дія закону Мура, згідно з яким кількість транзисторів в інтегральних схемах подвоюється приблизно кожні два роки, не просто сповільнюється. Вона рухається до зупинки", - зазначає оглядач MIT Technology Review Джеймі Кондліфф.

У світлі подібних прогнозів фахівці SIA вважають , що представникам комп'ютерної індустрії варто зосередитися на дослідженнях, які призведуть до створення нових матеріалів, пристроїв і архітектур".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: