Американські вчені створили батарейку, що самознищується

0 коментувати
Батарейка, що самознищується, може живити настільний калькулятор протягом чверті години.
Ashley Christopherson/Iowa State University

Батарейка, що самознищується, може живити настільний калькулятор протягом чверті години.

В Університеті штату Айова була розроблена батарейка, яка може менш ніж за годину розчинитися у воді

Батарейка налічує 5 мм в довжину, 6 мм в ширину і 1 мм в товщину і видає напругу в 2,5 вольта. Розробка вчених з Айови може підтримувати роботу настільного калькулятора протягом 15 хвилин. Щоб батарея розчинилася у воді, потрібно близько 30 хвилин.

Провідним автором проекту виступив професор Реза Монтазамі, який раніше працював над створенням технологій, які дозволять виробляти електроніку, що самознищується. Тепер Монтазамі вдалося створити елемент живлення, який міг би застосовуватися в подібних пристроях.

"Електроніка, що самознищується, могла б уберегти військові секрети від потрапляння до рук супротивника, - свідчить повідомлення на сайті Університету штату Айова. – Або вони могли б позбавити пацієнтів від болю при видаленні медичних пристроїв. Чи можна було б створювати датчики вимірювання параметрів навколишнього середовища, які можуть бути просто змиті дощем".

Дослідники відзначають, що створення більш великих батарей можливо, однак і процес їх самознищення буде займати більше часу. Вони припускають, що цю проблему можна було б вирішити шляхом об'єднання декількох компактних батарей.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: