Правда чи міф? Жінки водять автомобіль гірше за чоловіків

Відомий стереотип свідчить, що водіння – більш чоловіча, ніж жіноча справа але чи так це насправді?
Kris Kesiak via Flickr

Відомий стереотип свідчить, що водіння – більш чоловіча, ніж жіноча справа але чи так це насправді?

Експерти ставлять під сумнів поширене упередження про те, що чоловіки краще керують автомобілем, ніж жінки

Міф:

Вважається, що жінки за кермом поступаються чоловікам і взагалі становлять небезпеку на дорозі. На підтримку цього міфу найчастіше наводять численні жарти і анекдоти.

Дійсність:

Минулого року британська Автомобільна Асоціація провела опитування майже 25 тисяч автомобілістів, щоб з'ясувати хто, чоловіки або жінки, є кращими водіями. Він показав, що кожна четверта жінка впевнена в перевазі чоловіків в даному питанні. Однак чи варто представницям прекрасної половини людства так скромничати?

Експеримент, проведений страховою компанією Privilege Insurance, показав, що не варто. У ньому брало участь 50 водіїв і 200 сторонніх спостерігачів.

Перші демонстрували якість їзди, в той час як другі давали їй оцінку за 14 критеріями (дотримання швидкісного режиму та безпечної дистанції, використання мобільного телефону за кермом і так далі).

За підсумками цих тестів "команди" могли набрати максимум 30 очок і виявилося, що жінки наблизилися до цієї позначки ближче, ніж чоловіки. Перші набрали 23,6 бала, а другі – менше 20.


Данные британских страховых компаний показывают, что женщины ведут себя за рулем аккуратнее и вежливее, чем мужчины / Francesca Cappa via Flickr

Дані британських страхових компаній свідчать, що жінки поводяться за кермом акуратніше і ввічливіше, ніж чоловіки / Francesca Cappa via Flickr


Експеримент показав і інші цікаві результати, що стосуються водійських звичок обох статей. Приміром, лише 4% жінок дозволяли собі наблизитися на небезпечну відстань до автомобілів попереду, тоді як у чоловіків цей показник склав 27%.

Крім того, жінки менше користувалися мобільним телефоном, більше уваги приділяли моніторингу сліпих зон, частіше дотримувалися швидкісного режиму і поводилися чемно з іншими учасниками руху.

"Ці результати демонструють, що чоловікам слід віддавати належне жінкам, коли справа доходить до водіння, - сказав після експерименту інструктор з водіння, який організував тести для Privilege, Ніл Бісон. – Факти не брешуть".

Дані Privilege Insurance підтверджуються дослідженням їх колег з Admiral Insurance.Дана компанія встановлює деяким клієнтам у машини "чорні ящики", за допомогою яких вони можуть відстежувати поведінку водіїв. Приміром, оцінювати їх схильність до перевищення швидкості або різкого гальмування.

Поспостерігавши кілька місяців за такими клієнтами, фахівці Admiral Insurance оцінили їх водійську майстерність за 100-бальною шкалою. З можливих 100 балів жінки-водії набрали 58, в той час як на рахунку чоловіків було лише 53.

На користь жінок-водіїв свідчать не тільки експерименти і дослідження. Статистика також на їх боці. За даними американського інституту IIHS (Insurance Institute for Highway Safety), щорічно в Сполучених Штатах серед жертв автомобільних аварій з летальним результатом чоловіки переважають над жінками.

Так, в 2014-му році автокатастрофи за участю пасажирських авто забрали життя майже 11 тисяч водіїв-чоловіків і 4,5 тисячі водіїв-жінок.


По статистике американского института IIHS, мужчины употребляют алкоголь за рулем чаще, чем женщины / James Palinsad via Flickr

За статистикою американського інституту IIHS, чоловіки вживають алкоголь за кермом частіше, ніж жінки / James Palinsad via Flickr


Фахівці IIHS також відзначають, що чоловіки частіше нехтують безпекою за кермом, відмовляючись пристібати ремені, вживаючи алкоголь і перевищуючи швидкість.

Експерти бачать дві причини такої статистики. Насамперед, це закладено в чоловічій природі. Чоловіки більше схильні до ризику, що іноді відображається у поведінці за кермом.

"Це може бути комбінація відмінностей в гормонах, структурі мозку і культурному тиску", - вважає психолог з Единбурзького університету Нейпіра Стів Страдлин.

Крім того, чоловіки більше часу проводять за кермом. За даними Admiral Insurance, у середньому чоловіки за рік проїжджають 11,2 тисячі кілометрів. У жінок цей показник на 900 км менше.

Висновок:

Результати досліджень та статистика показує, що чоловіки зовсім не перевершують жінок за кермом. Принаймні, з точки зору безпеки і дотримання правил.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Авто ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: