Гон проти Маска: голова Renault-Nissan накинувся на Tesla через безпілотні автомобілі

2 коментувати
Елон Маск вважає, що випустити повністю автономний автомобіль можна за пару років, а Карлос Гон впевнений, що від технології мало користі, якщо закон не дозволяє нею користуватися.

Елон Маск вважає, що випустити повністю автономний автомобіль можна за пару років, а Карлос Гон впевнений, що від технології мало користі, якщо закон не дозволяє нею користуватися.

Елон Маск пообіцяв, що через 24-36 місяців автомобілі Tesla зможуть здійснювати вояжі з одного кінця США в інший без допомоги водія. Керівник Renault-Nissan Карлос Гон не повірив у це і дав своєму колезі жорстку відповідь

"Я розумію, що йде маркетингова війна і робиться безліч заяв. Це справедливо. Всі хочуть свій шматок, але в той же час слід судити по ситуації на ринку", - сказав голова франко-японського альянсу в ході виступу на Детройтському автосалоні 2016.

Далі Карлос Гон спробував розібратися, що слід розуміти під "автономним автомобілем". Якщо мова йде про авто, здатне утримувати або змінювати смугу руху, то вивести подібні технології на ринок можна в найближчі пару років. Однак, якщо говорити про безпілотні автомобілі, що пересуваються по місту, долають перехрестя і приймають рішення в складних ситуаціях, то "вони не будуть готові раніше 2020", вважає Гон.

Крім того, керівник Renault-Nissan торкнувся теми законодавчої бази. За його словами, технологія не несе особливих вигод, якщо вона існує, але закон не дозволяє нею користуватися.


Елон Маск вірить у швидкий прихід безпілотних автомобілів і нарікає на недосконалість законодавства.

Елон Маск вірить у швидкий прихід безпілотних автомобілів і нарікає на недосконалість законодавства.


Експерти зазначають, що під час виступу, в ході якого були озвучені терміни 2-3 роки, Елон Маск говорив про те, що стільки часу необхідно на усунення технічних перешкод перед створенням повністю автономного автомобіля. Він також вказав на те, що неузгоджене законодавство щодо безпілотних авто в різних штатах істотно ускладнить поширення технології.

"Це було б досить дивно, якби автомобілю довелося змінювати поведінку, перетинаючи кордон штату", - сказав Мак.

Іншими словами, максимум за три роки автомобілі Tesla зможуть пересуватися з одного кінця США в інший, але не обов'язково будуть це робити.

Renault-Nissan активно працює над технологіями автономного пересування. Раніше франко-японський дует пообіцяв протягом 5 років вивести на ринок 10 моделей з частковою або повною самостійністю.

Renault-Nissan вже доводилося робити невдалі прогнози. У 2011-му альянс поставив мету продати 1,5 мільйона електромобілів до кінця 2016-го. Два роки потому автогігант переглянув прогнози. "Ми не досягнемо мети. З нинішніми темпами, я вважаю, це стане можливим на 4-5 років пізніше", - сказав тоді Карлос Гон у розмові з Financial Times.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Авто ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: