Відмінні новини. Дослідження показало, що відпустка продовжує життя

0 коментувати
Трудоголіки частіше вмирають молодими
© Unsplash

Трудоголіки частіше вмирають молодими

Вчені з університету Хельсінкі у Фінляндії з'ясували, що відпустка і додаткові вихідні продовжують життя. Ці дані фахівці озвучили на конгресі Європейського кардіологічного товариства в німецькому Мюнхені.

Дослідження, яке тривало протягом 40 років, показало, що ті учасники експерименту, які брали до трьох тижнів відпустки на рік, були в три рази більше схильні до ризику передчасної смерті, ніж ті, хто відпочивав від роботи понад три тижні на рік. Про це повідомляє The Independent.

При цьому, дослідники відзначили, що здорова дієта і регулярні фізичні вправи не можуть замінити відпустку. Зокрема, вони з'ясували, що ті респонденти, які займалися спортом і правильно харчувалися, але проводили менше трьох тижнів у відпустці, були схильні до того ж ризику передчасної смерті.

«Думка, що здоровий спосіб життя компенсує важку роботу і відсутність вихідних - помилкова. Відпустка - відмінний спосіб зняти стрес і, як показує наше дослідження, він здатний продовжити вам життя», - каже професор Тімо Страндберг.

У дослідженні брали участь 1222 чоловіка середнього віку, народжені між 1919 і 1934 роком. У всіх учасників дослідження була, як мінімум, одна звичка, яка негативно впливає на здоров'я серцево-судинної системи, наприклад, куріння, надмірна вага або високий кров'яний тиск.

Добровольці були розділені на дві групи. Медики давали першій групі рекомендації щодо здорового способу життя - відмови від куріння, правильного харчування та фізичних навантажень. Деякі з учасників отримували медичне лікування під наглядом авторів дослідження. У свою чергу, добровольці з другої групи не отримали рекомендацій фахівців і продовжили вести звичний для них спосіб життя.

В результаті з'ясувалося, що завдяки здоровому способу життя учасники дослідження з першої групи знизили ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 46 відсотків. Однак в подальшому вчені виявили, що смертей у другій групі, яка вела звичний спосіб життя, виявилося менше. Це призвело до того, що вчені вирішили провести аналіз неврахованих раніше даних, включаючи кількість днів відпустки і робочих годин.

В результаті їм вдалося з'ясувати, що добровольці, які отримали рекомендації щодо здорового способу життя, але проводили у відпустці менше трьох тижнів на рік, вмирали на 37 відсотків частіше, ніж ті, хто відпочивав довше.

Таким чином, вчені встановили, що люди, які йдуть в тривалі відпустки і частіше відпочивають, в середньому живуть довше і рідше страждають від хвороб серця.

«Ми пов'язуємо це зі стресом і нестачею сну. Абсолютні трудоголіки дійсно частіше вмирають молодими», - підсумував фахівець.

Дивіться також

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: