Не лише бадьорість. П'ять переваг кофеїну для здоров'я

0 коментувати
Не лише бадьорість. П'ять переваг кофеїну для здоров'я
© Unsplash

Нерідко про кофеїн відгукуються в негативному світлі, але в розумних дозах ця речовина може бути для вас корисною. І справа не тільки в тому, що кофеїн бореться з втомою і сонливістю.

Натуральний кофеїн міститься в повсякденній їжі і напоях, таких як чай, кава і шоколад. Крім того, цей стимулятор також входить до складу продуктів для підвищення продуктивності, знеболюючих засобів і спеціальних шампунів, призначених для уповільнення і запобігання випадіння волосся.

Портал Harper's Bazaar називає п'ять переваг кофеїну для здоров'я.

1. Кофеїн покращує роботу мозку. Чашка кави підвищує рівень енергії та покращує розумову продуктивність. Фактично, кофеїн - найбільш широко споживаний стимулятор у світі. Він підвищує пильність, концентрацію уваги і знімає втому.

2. Шампунь з кофеїном бореться з випадінням волосся. З випадінням і витонченням волосся стикаються і чоловіки, і жінки. Кофеїновмісні шампуні ефективно борються з цією проблемою і відновлюють здоровий стан волосся. При нанесенні на волосся і шкіру голови кофеїн досягає волосяних фолікулів і виконує дві важливі функції: стимулює кровообіг для живлення волосся і блокує фермент, який провокує випадіння волосся.

3. Кофеїн розвиває силу і витривалість. Багато професійних спортсменів вживають кофеїн для розвитку своєї сили. Декілька досліджень підтвердили, що кофеїн дійсно позитивно впливає на м'язову силу, особливо у верхній частині тіла. Кофеїн допомагає спортсменам збільшувати тривалість та інтенсивність тренувань, покращувати свої показники в бігу і змаганнях на витривалість.

© Unsplash

4. Кофеїн прискорює обмін речовин. Випиваючи чашку кави, в якій міститься 200 мг кофеїну, ви можете прискорити обмін речовин на 7% протягом наступних трьох годин. Так ви зможете спалювати більше калорій. Тому кофеїн додають до деяких добавок для схуднення.

5. Кофеїн - це антиоксидант. Дослідження показали, що люди, які випивали по дві або більше чашки кави на день, в середньому на 14% рідше вмирали від будь-якої причини протягом наступних періодів дослідження, ніж ті, хто пив мало кави або взагалі її не пив.

Аналогічні переваги були виявлені і для чаю. У тих, хто пив три чашки чаю на день, виявилося на 24% менше шансів померти від будь-якого недуга, в порівнянні з тими, хто не пив чай. Згідно з дослідженнями, кофеїн сприяє зниженню ризику базально-клітинного раку шкіри, раку молочної залози і цукрового діабету 2-го типу.

Дивіться також

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook   і   Instagram

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: