Відомий британський хірург в інтерв'ю НВ розповів, як уберегтися від раку

5 коментувати
Відомий британський хірург в інтерв'ю НВ розповів, як уберегтися від раку
DR

Отримати гарну освіту, належати до середнього класу, не палити, помірно споживати алкоголь і багато займатися спортом - дотримуючись цих порад, людина проживе довге і здорове життя, упевнений Генрі Марш, відомий британський хірург та автор світового бестселера Історії про життя, смерть і нейрохірургію

За словами Марша, ризик захворіти на рак в тисячу разів вище в 70-річному віці, ніж у 20-річному.

"Вони [молоді] в меншості. Люди просто стали частіше говорити про свої хвороби публічно", - вважає хірург, зазначивши, що статистика не підтверджує тезу про молодих людей, які ведуть здоровий спосіб життя і все одно захворіли.

Порада від Марша тим, хто хотів би прожити довге і здорове життя: Отримати гарну освіту, належати до середнього класу, не палити, помірно споживати алкоголь і багато займатися спортом".

Якщо це не спрацює, додав лікар, значить це звичайне невезіння. Він також зазначив, що існують переконливі докази того, що володіння іноземною мовою скорочує шанси захворіти недоумством.

"Але в цьому я, звичайно, програю своїм друзям з України, які розмовляють українською, російською та англійською. Англійці ліниві, адже на їх мові говорять майже всі", - говорить Марш.

Він також поділився з НВ своїми досягненнями в бігу: "До недавніх пір пробігав 60 км у тиждень. Потім пошкодив коліно і замінив біг вправами. Тепер я знову бігаю, але менше".

Повний текст інтерв'ю читайте в НВ №35 від 25 вересня 2015 року

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів