Вчені знайшли зв'язок між заняттями спортом та ймовірністю розвитку раку

0 коментувати
Активні люди частіше захворювали раком шкіри, але рідше багатьма іншими видами пухлин
Фото: Steve Corey / Flickr

Активні люди частіше захворювали раком шкіри, але рідше багатьма іншими видами пухлин

Регулярна фізична активність знижує ймовірність розвитку 13 типів пухлин, з'ясували вчені з Університету Північної Кароліни (University of North Carolina)

Вчені проаналізували результати досліджень, в яких взяли участь понад 1,4 млн людей, які повідомляли про рівень своєї фізичної активності, повідомляє Медпортал.

За учасниками експермента спостерігали близько 11 років - за цей час різні форми раку були діагностовані приблизно в 186 тисяч учасників.

При цьому виявилося, що 10% людей, чий рівень фізичної активності був вищим, ніж у решти 90% учасників, істотно рідше хворіють на рак, ніж учасники з найменшим рівнем активності.

Зокрема, рак стравоходу виникав у них рідше на 42%, рак печінки - на 27%, рак нирок - на 26%. Також була знижена ймовірність розвитку раку кардіального відділу шлунка, ендометріального раку, мієлоїдного лейкозу, мієломи, раку кишечника, пухлин голови та шиї, а також раку прямої кишки, раку молочної залози і сечового міхура. В цілому, люди, які займалися спортом, на 7% рідше хворіють будь формою раку, ніж ті, хто віддавав перевагу вести сидячий спосіб життя.

У той же час дослідники відзначили, що люди з високим рівнем активності на 27% частіше захворювали на злоякісну меланому. Передбачається, що це пов'язано з більш тривалим перебуванням на сонці під час занять на відкритому повітрі.

Крім того, вчені додали, що їм не вдалося з'ясувати, який саме рівень фізичної активності необхідний, щоб знизити ризик розвитку раку, а також наскільки інтенсивними повинні бути вправи.

 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів