Вчені знайшли спосіб змусити дітей "полюбити" овочі

1 коментувати
Діти готові їсти корисні продукти "за гроші"
© Flickr/Bunches and Bits

Діти готові їсти корисні продукти "за гроші"

Американські вчені знайшли спосіб змусити дітей їсти овочі та фрукти без умовлянь

У ході нового експерименту, проведеного групою вчених з університету штату Юта, школярам з шести навчальних закладів США було запропоновано скуштувати овочів і фруктів за гроші або заохочувальну нагороду, пише New York Post.

Учасники експерименту були розділені на три групи: так, 882 школярам повідомили, що вони отримають грошову винагороду, якщо будуть вживати більше овочів і фруктів, 640 дітям пообіцяли похвалу від вчителя, а третій групі, що складається з 770 дітей, не було запропоновано жодного заохочення. Експеримент тривав 16 днів.

Потім учені проаналізували, скільки фруктів і овочів діти з'їдали під час обіду в шкільній їдальні і прийшли до висновку, що ті групи дітей, які отримували гроші і похвалу, вживали найбільшу кількість овочів і фруктів, в той час як група школярів, якій не було запропоновано жодного заохочення, відмовлялася від нелюбимих, але корисних страв.

Крім того, через шість місяців після проведення експерименту вчителі зазначили, що навіть без грошової винагороди і заохочення діти почали вживати більше овочів і фруктів.

«Ми пов'язуємо це з тим, що діти скуштували овочі і фрукти, які раніше здавалися їм несмачними. Заохочення дозволяє привчити дітей до правильного здорового харчування і є відмінною стратегією для батьків, які хочуть виростити здорову дитину», - говорить автор дослідження, професор психології Грег Медден.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів