Вчені знайшли ліки від раку ока

0 коментувати
Знайдено ліки від раку ока
Фото: pixabay

Знайдено ліки від раку ока

Вчені з Університету Юти розробили новий метод лікування видів злоякісних пухлин, які важко піддаються терапії, як, наприклад, ретинобластома, або рак ока

Як пише журнал Cancer Cell, новий препарат блокує білок ARF6, сприяє зростанню і поширенню ракових захворювань.

Розвиток ретинобластоми пов'язаний з мутацією в гені Gαq, який кодує білок ARF6. Це поєднання відіграє роль у поширенні біохімічних сигналів, що провокують ріст пухлини. Медики знайшли спосіб, як знешкодити мутацію Gαq, яка довгий час була важкою метою для протиракових препаратів.

На думку вчених, блокування функцій ARF6 допоможе лікувати не тільки ретинобластому, але і інші види злоякісних пухлин: рак шкіри, рак молочної залози, рак головного мозку або рак нирок.

Відзначається, що ліки було досліджено на лабораторних мишах, схильних хворіти на рак ока. Лікування показало, що розроблений препарат запобігає появі пухлин у тварин в шести випадках з 11.

Раніше повідомлялося, що вчені з Майнцського університету імені Йоганна Гутенберга в Німеччині провели випробування нової вакцини, яка може "навчити" імунну систему людини атакувати будь-який тип ракової пухлини, незалежно від того, в яких органах вона знаходиться.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів